Megjelent a Székely Kalendárium, feltárul csodaország kapuja!
A Székely Kalendárium 2025. évre szóló kiadása már kapható lapárusuknál és az ismert...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Minden gyermek megérdemel egy mesét – ezzel a jelmondattal indított közös projektet az OvidiuRo Egyesület és a Kovászna Megyei Tanfelügyelőség. A cél az, hogy a megye hátrányos településein élő gyerekekhez is eljussanak a különböző könyvek, kiadványok. A tervek szerint mintegy 800 gyermekhez juttatnak el idén meséskönyvet, illetve azokon a településeken, ahol nem működik vidéki vagy iskolakönyvtár, berendeznek egy-egy központot, ahol a kicsik olvashatnak.
Kiss Imre megyei főtanfelügyelő a programmal kapcsolatban elmondta: hasznosnak tartja az együttműködést az OvidiuRo Egyesülettel, ugyanis ezáltal a hátrányos helyzetű településekre is eljutnak a különböző didaktikai eszközök, könyvek és kiadványok, biztosítva ezáltal a vidéki oktatás fejlődését. Az egyesület jóvoltából már kialakítottak idén két olvasóközpontot a maksai és árapataki óvodákban, illetve óvodai könyvtárat hoztak létre Nagyborosnyón, Zágonbárkányban, Kovásznán és Sepsiszentgyörgyön.