Megjelent a Székely Kalendárium, feltárul csodaország kapuja!
A Székely Kalendárium 2025. évre szóló kiadása már kapható lapárusuknál és az ismert...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ez egy szatellit-kiállítás – mondta Szebeni Zsuzsa, a Balassi Intézet szentgyörgyi vezetője, miután üdvözölte a megjelenteket. E fogalom azt takarja, hogy miközben az ember valamilyen témát kutat, mellékesen egy másik témában is jó anyag gyűl fel. Így kerekedett ki a női lovasok ábrázolásából egy izgalmas divattörténeti összeállítás, melyből a humor sem hiányzik.
Szebeni Zsuzsától megtudtuk, él a szakmai körökben egy olyan, még nem bizonyított feltételezés, hogy a női nyeregben (amelyben féloldalt kell ülni) a lovagolás állábbal történt. Azaz a nők rendesen, férfiasan ültek a nyeregben, de az etikett szerint azt láttatták, amit kellett. Viszont rengeteg baleset történt a nehéz abroncsos szoknyák, az ide-oda beakadó csipke-bársony költemények miatt, ezért Mrs. Hayes az 1800-as évek végén kitalálta az egyszerűsített, dokkanyagból készült biztonsági szoknyát, mely szinte ugyanúgy él a mostani dámalovasok viseletében is. A lovas öltözet divatja egyébként mindig inspirálta a városi divatot is, de ez fordítva is igaz.
Szebeni Zsuzsa egy felhívással zárta mondanivalóját: mindenkit arra kér, ha a családi hagyatékban fellelné a háromszéki lovasviselet kellékeit, témába vágó fotókat, tárgyi emlékeket adja kölcsön dokumentálás, digitalizálás céljából a Balassi Intézetnek egy, a Székely Vágtára készülő kiállításra.