Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Politikai és Társadalomtudományi Intézet (ISSPOL) felmérése szerint a megkérdezettek 74 százaléka általában elutasít minden típusú amnesztiát vagy kegyelemben részesítést, 21 százalék támogatja, 5 százalék nem válaszolt.
A konkrét bűncselekmény-típusok szerinti lebontásból kiderült, hogy a korrupció esetében 7 százalék támogatja, hogy kegyelmet kaphassanak az elítéltek, 91 százalék elutasítja.
A legutóbbi parlamenti választáson az ellenzéki pártokra szavazók 96 százaléka ellenzi az amnesztiát, illetve a büntetésvégrehajtás enyhítésének formáit. A kormánykoalícióra, valamint a Romániai Magyar Demokrata Szövetségre (RMDSZ) szavazók 87 százaléka szintén nem ért egyet ezzel. Kor szerint sincs különbség, a 45 évnél fiatalabbak és idősebbek egyaránt 91 százaléka elutasítja az amnesztia lehetőségét.
A felmérés szerint a megkérdezettek 91 százaléka támogatja, hogy Románia maradjon az Európai Unió tagja.
A román kormánykoalíció vezetői szerint amnesztiában vagy kegyelemben kell részesíteni azokat az elítélteket, akiket az elmúlt években az ügyészség és a hírszerzés szerintük törvénytelen együttműködése eredményeként, visszaélések és jogsértések nyomán zártak be.
Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke szerdán úgy nyilatkozott: nem tartja célszerűnek, hogy a kormány vagy a parlament akár csak vitát kezdeményezzen az amnesztiáról, mert jelenleg a román társadalomban nem lehet racionális vitát folytatni erről.
(MTI)