Szeretnék festő tanfolyamot (akril, olaj) de nem találok. Létezik?
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
– Több mint ötven éve működik az intézmény Sepsiszentgyörgyön. A már bejáratott, ismert és elismert képzések mellett milyen újításokkal várják idén a jelentkezőket?
– Az iskola, ahogy mondani szoktam, 50+1 éve működik a megyeszékhelyen, de 14 Kovászna megyei településen is jelen van. Intézményünkbe több mint 600 diák jár több mint 30 típusú képzésre. Idén remény van egy új, népi jellegű képzés indítására, ez pedig a cimbalomoktatás, amit eddig nem sikerült kivitelezni. Ami még fontos, hogy a román vidék felé is nyitottunk tavaly, képzéseket indítottunk Bodzafordulón is, ami nagy sikernek örvend.
– Mennyire nehéz szakembert találni, főleg a népi kultúrák oktatásában?
– Sepsiszentgyörgyön könnyű, ugyanis egy kulturális jellegű városról beszélünk sok jól képzett zenésszel, művésszel, van miből válogatni. Ellenben vidéken ez bonyolult, így a tanáraink ingáznak.
– A kezdeti népzenei, népi foglalkozásokat érintő képzésektől nagy kanyar vitt a különböző, új típusú tanfolyamokig. Milyen típusú képzések indulnak idén?
– Kétfajta képzőművészeti szakot indítottunk, az egyiket Vetró B. Barnabás tartja, és elsősorban felnőtteknek szól, rajzzal, grafikával kapcsolatos. A másik érdekes, ehhez hasonló képzés a gyerekeket célozza meg, fejleszti a kreativitást. Különböző tárgyakat készítenek, amit ki is állítunk, a képzés feladata pedig a gyerekek fejlesztése. Az iskolában a kulturális oktatás a tanévvel egyszerre kezdődik, ezekre a szakokra nyáron lehet iratkozni, a vakációkat nem igazán szeretjük, így javasoljuk a szülőknek, hogy akkor is küldjék el a gyerekeket az órákra. Úgy vélem, nem az a fontos, hogy a tanulók bejárnak 1–2 órára, hanem hogy kézbe vegyék az ecsetet, hangszert önerőből is, mert azok lesznek sikeresek, akik nap mint nap gyakorolnak.
– A népi és diákoknak szóló képzések mellett komoly felnőttoktatás is zajlik az iskolában. Melyek a legsikeresebbek?
– A szabás-varrást, animátor-, projektmenedzser-, szakács–pincér-képzést említhetem, de volt már barista- és sommelier-tanfolyamunk is. Idén fotótanfolyam is indul, ennek előzetese a képfeldolgozás-kurzus volt. Az időpontját még nem tudjuk, de egy könyvet is kapnak a résztvevők, ami még nem készült el. A képzést hobbifotósoknak ajánljuk, de akkreditáltatnánk a felnőttképzési hatósággal. Emellett továbbra is szervezünk szabás–varrás-képzést, akik elvégzik, kreatív munkákkal foglalkoznak, eladásra varrnak. Ezt most megspékeljük azzal is, hogy dizájnereket, ruhatervezőket hívunk meg, olyanokat, akik alternatív anyagokból készítenek kiegészítőket.
– Mennyibe kerülnek a képzések?
– A kurzusok nem olcsók, viszont minőségi oktatást kínálunk jó szakemberekkel, kiváló alapanyagokkal. Egy 52 órás képzés 600 lejbe kerül, a hosszú távú tanfolyamok – féléves kurzus – akár 2500 lejt is kóstálhatnak. Ezek akkreditált felnőttképzési tréningek, amelyek komoly szakmai tudást és az EU-ban elismert diplomát nyújtanak.
Szeretnék festő tanfolyamot (akril, olaj) de nem találok. Létezik?
Agymosás, manipuláció sajtóval…Ez a gond! Most minden iskolázatlan 1,2 kurzust elvégez, de sem írni sem beszélgetni nem tud! Pályázni azt igen! Apropó,ez a művészeti népiskola avagy 50+1 ről ki mit tud?! Én pár éve hallottam róluk akkor is levegőért kapkodtak….20-30 esetleg ötven éve mit csináltak mi szépet vittek véghez ami elkerülte a figyelmemet?!