Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az ellenzékiek az elvesztett hatalmat siratják, és éktelenül hazudoznak, hogy hátha külső segítséggel vissza tudják szerezni, a hatalmon lévők pedig igyekeznek, hogy az EU ne üsse az orrát az ország belső ügyeibe. Kivitték a belső politikai csihi-puhit nemzetközi porondra, de annyira visszataszítóan, hogy már Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke is rájuk szólt, az itthoni ügyes-bajos dolgaikat inkább Bukarestben tárgyalják meg.
Nekünk van igazunk, gyenge ez a kormány, sírnak az ellenzékiek, köztük – teljesen alkotmányellenes módon – Klaus Johannis államelnök. Nem állítom, hogy ez nem így van, de még akkor sem sérthetik meg a legfőbb törvényt, s főleg nem engedhetik az igazságügybe kontárkodni a biztonsági szerveket, mert ennek egyből politikairendőrség-szaga lesz.
Ami pedig a román államelnököt illeti, nincs akkora hatalma, mint az egyesült államokbelinek, de még mint a franciának sem. Amennyi meg van, az annak köszönhető, hogy annak idején az alkotmányt kidolgozó bizottság feje, Antonie Iorgovan Ion Iliescunak akart egy kis hatalmat adni, és néhány témában beleszólást engedni neki a kormányzásba. Ezért lett ilyen féloldalas az alkotmány. De mivel parlamenti köztársaság van az országban, a végső döntéseket lényegében a törvényhozás és a kormány hozza.
Persze, a hatalmon lévőket sem kell félteni. A megszerzett vagyon megőrzéséért mindent megtesznek. Nemigen szeretnék, ha a külföldi tőke gazdasági erejénél fogva tarolna, és néhány mutterrel, misterrel és monsieur-rel puszilózó politikus a támogatásával hatalomra kerülne. Így a román polgárnak a gyorsan meggazdagodott foltos vagy a külföldet kiszolgáló és a hírszerző szolgálattal összeölelkező politikusok közül kell választania. Hát ez nem könnyű feladat.