De hogy jon ide, hogy naivak az emberek, mi a koze a ket dolognak egymashoz?
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kovács Sándor, a sepsiszentgyörgyi Adonis patika vezetője elmondta, a bevezetőben említett hír ebben a pillanatban álhír. Az uniós rendelkezés tulajdonképpen arról szól, hogy megpróbálják visszaszorítani a hamisított gyógyszerek forgalmát, melyekből ugyanazon hírforrások szerint az elmúlt öt évben 400 fajtát találtak kereskedelmi forgalomban.
Az egész rendszert minden ország külön-külön kell felépítse a saját jogrendjében, első körben ez elsősorban a gyógyszergyártóknak jelent kötelezettséget, amennyiben ezután minden dobozra egyedi azonosítószámot kell felvezessenek – tudtuk meg a megkérdezettől. Hazai szinten az eladásban várhatóan hónapok, esetleg évek múlva fog változás bekövetkezni a jelenlegi gyakorlathoz képest, hiszen ha egy orvosság érvényességi ideje 5 év, és az egy nappal a direktíva életbe léptetése előtt volt legyártva, akkor még 5 év múlva is lesznek számozatlan dobozok is a forgalomban. A rendszer működtetéséhez elsősorban azonban a módszertani útmutatók kidolgozása és a technikai háttér megteremtése szükséges, továbbá a gyógyszertárak egy hálózatba való szervezése, hogy az eladott doboz szériaszáma azonnal egy központi szerverre fusson, amely jelzi, ha abból a dobozból a világ valamely más részén is eladtak volna egyet, az ugyanis hamisításra utalna. A patikus szerint vannak szóbeszédek, mely szerint Németországban már megépült egy ilyen hatalmas szerver, hasonmása is létezik az ország másik végében, hogy ha egyiken az adatok tönkremennek, a másikon még mindig meglegyenek.
– Nálunk a patikában 20 éve nem volt hamisított gyógyszer, szerintem ezek esetleg a netes kereskedelemben vannak forgalomban – vélekedett Kovács Sándor, de ma még nem tudni, hogy milyen, a pácienseket érintő változásokat fog generálni.
Másrészt ez az elképzelés, azaz a teljes doboz orvosságok eladása, egyelőre szöges ellentétben áll egy hazai kerettörvénnyel, amely szerint az orvosoknak annyi gyógyszert kell felírni, amennyi egy kezeléshez szükséges, ez a szám pedig számos esetben eltér a dobozban levő darabszámtól. Jelenleg lehetetlen lenne alkalmazni, és a jövőre vonatkozóan is kérdésként merül fel – mondta lapunknak dr. Seres Lucia, a Kovászna Megyei Családorvosok Egyesületének vezetője.
De hogy jon ide, hogy naivak az emberek, mi a koze a ket dolognak egymashoz?
Naiv emberek… egyszerűen még több gyógyszert akarnak eladni, bármi áron! A Tv társaságok reklámainak 90%-a gyógyszer reklám, a sok agymosott legalább 10 félét hord a táskájában, mert ezt látja és ezt hallja naponta