Ezt az „európai szintű” kifejezést amolyan varázsigeként mindenki használja, de senki sem tudja pontosan, hogy mit takar! Om mani padme hum!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Gróf Kálnoky Ludmilla Általános Iskola épülete 1891-ben épült, évtizedek óta nem volt felújítva, így minden szempontból időszerű a modernizáció.
– Az iskolából csak az egyébként gyönyörű szép falak maradnak, amúgy tetőtől talpig felújítjuk. Új tetőzetet kap, kicseréljük a nyílászárókat, felújítjuk a padlót, teljesen új bútorzat kerül a termekbe. Új fizika-, kémia-, biológia – és informatika-laboratórium létesül, teljes felszereléssel, részben a 12 osztályos régi ingatlan kiegészítéseként épülő új, tíztermes épületszárnyban. Természetesen ezzel egy időben a mosdó is bekerül az épületbe, ezt amúgy is célként fogalmazta meg a régi-új tanügyminiszter – sorolja a polgármester.
Az elöljáró szerint lehet azon fanyalogni, hogy az iskola tanulóinak többsége jelenleg roma nemzetiségű, de az oktatási egységet mindenképpen modernizálni kell.
– Egy magyar tannyelvű intézményt, ahol magyar tanárok magyar nyelven magyar anyanyelvű gyerekeket tanítanak, semmilyen körülmények között nem lehet feladni. Csak rajtunk áll, hogy az iskolát ismét magyar gyerekekkel népesítsük be, és remélem, ez a jövőben meg is történik – mondja Kisgyörgy Sándor.
A felújítás alatt az iskola nem zár be, a tanulók fele délutáni váltásban az addig elkészülő óvodaépületbe fog járni. Ez utóbbi most épül, egy korábbi, ötszázezer eurós pályázatból és – elvben – elkészül, mire az iskolának nekifognak. A határidők kapcsán amúgy nagyon óvatosan nyilatkozik a polgármester. Inkább azt emlegeti, hogy „mit ír a tervben”, de hogy ez miként és pontosan mikor valósul meg, azt messziről elkerüli.
– Nálunk határidőről beszélni nagyfokú naivság. A szerződést aláírtuk, kiírjuk a közbeszerzést, és reménykedünk, hogy kerül becsületes, szavatartó vállalkozó. A csatornázást például megnyerte egy marosvásárhelyi cég, és egy évig a világon semmit nem csinált, csak hitegetett. Most már megtehetjük, felbontottuk a szerződést, bepereltük a bíróságon, és még az is lehet, hogy valamennyi – egyébként nem nagy összegű – kártérítést megítélnek. De elvitt egy évet az életünkből, a 36 hónapos kivitelezési határidő egyharmadát „elfogyasztotta”, s ha nem fejezzük be időben, akkor mi lehetünk – ezúttal jó nagy összegre – bírságolhatók – magyarázza tartózkodásának okát a polgármester.
Az óvoda esetében akár tartható is lehet a határidő, ennek 2020. január 10-re kell elkészülnie. Az iskola épületéhez szerencsés esetben jövőben kezdenek hozzá, addig kellene elkészülniük a terveknek. A projektben rögzített ütemterv szerint 2022 szeptemberében a nebulóknak már az új, felújított és kibővített épületben kellene kezdeniük az iskolai évet.
Ezt az „európai szintű” kifejezést amolyan varázsigeként mindenki használja, de senki sem tudja pontosan, hogy mit takar! Om mani padme hum!
Marad még gyerek?! Esetleg nemsokára iskolabuszt is vesznek mint sok más suli?!