Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A megyében jelenleg 13 településen 30 munkatársnak 500 gyermeket kell jó szóval, tudással, de meleg ebéddel is ellátni a Diakóniának. A program számottevő költségeit negyedrészben a HEKS svájci szervezet állja, negyed részt az önkormányzatok (a helyiek és a megyei), a Diakónia vállalta fel a harmadik negyedet, és végül a szülőktől is kérnek 2 lejt, amellyel úgysem lesz teljes az összeg (kellene hozzá még három lej, de sok hozzátartozó ezt sem tudja kifizetni). Itt lép közbe a közösség, számítanak a nagylelkű adakozók szolidaritására, ezért is szervezték meg a pénteki jótékonysági vacsorát, „mert van, amiért és van, akiknek”.
A 2013-ban elindult programban egy vállalkozó (vagy csapata) állta a hozzávalókat, de maga állította össze és kivitelezte a menüt is, akik pedig bejelentkeztek, 50 lejjel járultak hozzá az éppen kijelölt cél megvalósulásához. Több éves kihagyás után idén újra kézbe vették a fakanalat a vállalkozók, Lőrinc Lehel, a Transilvania Broker tulajdonosa szerint jó szívvel készítették a vacsorát.
A farsangi bálnak is kikiáltott esten a vacsora előtt Torma Vera, az alapítvány gyermekjóléti szolgálatának vezetője áttekintette az after school program 2011-től induló történetét: akkor 12 gyermekkel indult a Rotary-háznak nevezett bölcsőde (tulajdonképpen nappali központ volt), ugyanis a Rotary Klub kérte fel a Diakóniát, hogy néhány hátrányos helyzetű gyereknek szervezze meg a délutáni oktatást. 2014-ben Kőröspatakon már 42 mélyszegénységben, egyedülálló szülők által nevelt vagy csak a szülők elfoglaltsága miatt elhanyagolt gyermkkel foglalkoztak, míg eljutottak az idei 500-as számig.
A csernátoni Oláh Badi Gheorghe apja ismeretlen, anyja elhagyta, egy idegen férfira bízta a faluban, az neveli, de a gyermek azért jön szívesen a közösségbe, mert „otthon az sincs, akihez szólni”. Sokan azért maradnak ki a programból, mert nincs, aki befizesse értük a 2 lejt, és egyre többen szorulnak rá. Azok közül, akik 2011-ben bekerültek a programba, már szülőkorban vannak, egy 17 éves leányanya rettenetes körülmények között él kisbabájával, jelezte egy diakóniás munkatárs.
Természetesen sokszor találkoznak a kérdéssel a program működtetői, hogy „megéri-e, van-e értelme”, de „mi csak annyit teszünk meg, amennyit tudunk”. Torma Vera felkérte a jelenlevőket, hogy imával, ötlettel, pénzzel, ki mivel tudja, segítse az alapítvány tevékenységét. Toboroznak továbbá olyan keresztszülőket, akik huzamosabban, havi 50 lej befizetésével tudnak hozzájárulni a közeljövőben minden háromszéki gyermekre kiterjesztendő program finanszírozásához.
– Sok helyen már nincsenek magyarok a falvakon, cigánygyermekekből állnak teljes osztályok. Mellettünk élnének, de nincsenek, akik vezessék őket, mi hisszük, hogy a ma gyermekei a holnap vezetői, neveljük a gyerekeket, mert vezetőkre szükség van – mondta Torma Vera.