Megépült az új tüdőkórház, de az engedélyeztetés még hátra van
Néhány műszaki és pénzügyi kihívás legyőzése után sikerült befejezni a sepsiszentgyö...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Antal Árpád polgármester és Farkas András, a PONT csoport társalapítója tegnap sajtótájékoztatón ismertették a részleteket. Ez a gyakorlat, vagyis a lakosság megkérdezése a városban megvalósítandó dolgokról a körükből érkező javaslatok alapján, brazil városokban született meg a ’90-es években. Ez a lényege a Com’on projektnek is, amelynek keretében ezúttal maximum 3 főből álló informális csapatok – 14 és 35 közötti fiatalokból – olyan ötletekkel jelentkezhetnek, amelyek a város által nyújtott kihívásokra kreatívan felelnek, a tereket, akár időlegesen is, de új funkciókkal ruházzák fel, bekapcsolják a kulturális életbe, minél több személyt, főleg fiatalokat mozgósítanak a közösségfejlesztés érdekében. Az ő ötleteiket pedig a város felkarolja, a lakosság szavazatai alapján rangsorolják, majd meg is valósítják – az első kiadásban ez év végéig.
A projektet kezdeti, azaz ötletgenerálási szakaszában a Bethlen Gábor Alap finanszírozza 10 millió forinttal, az ötletek kivitelezéséhez pedig az önkormányzat nyújt támogatást. Szentgyörgyön körülbelül harminc, 2500-3000 lejből megvalósítható javaslatot szeretnének kivitelezni.
– Többször tárgyaltunk az utóbbi időben a városbeli iskolák diáktanácsaival, többen jelezték, nem tudnak pályázni, mert nincs mögöttük civil szervezet. Mi nagyon fontosnak látjuk, hogy bevonjuk őket a város életébe, együtt nőjenek fel vele, kötődjenek hozzá – mondta Antal Árpád polgármester.
Véleménye szerint a Com’on pályázat által lehetőség nyílik arra is, hogy a generációk közötti kapcsolat épüljön, az idősebbek meggyőződjenek arról, hogy a fiatalok is képesek felelősségteljes és újító jellegű gondolkodásra.
Farkas András a Com’on mellett másik, a szervezet által menedzselt és szintén Kolozsváron letesztelt Innovatory programról is beszélt, amelynek szintén a fiatalság a célcsoportja, pontosabban a középiskolás diákok. Először a líceumi tanárokat képezik ki a Design Thinking, az üzleti életben is meghonosodott pragmatikus, problémamegoldásra kihegyezett módszer alkalmazásának mikéntjére, ők a maguk során diákjaiknak tanítják azt meg 6 héten át. Ez hozzásegíti a fiatalokat, hogy társadalmi kihívásokat azonosítsanak, és azokra innovatív megoldást dolgozzanak ki.
Farkas András szerint azok a tanárok, akikkel eddig dolgoztak, rendkívül pozitív tapasztalatokról számoltak be, ők maguk is élvezték, hogy a munka során kiléphetnek az eddigi sablonokból, és meglepődve tapasztalták diákjaik kreativitását.
– A fiatalok a közhiedelemmel ellentétben nem passzívak, csak mi nem tudunk szólni hozzájuk – összegzett Farkas András. <<