Hirmondo
Hirdetés
Hirdetés

A NASA reprodukálná az élet keletkezését

A NASA reprodukálná az élet keletkezését Tech-Tudomány

Egy laborban utánozták le, hogyan keletkezhetett élet az ahhoz szükséges összetevőkből az óceán fenéken 4 milliárd éve. Az eredmények kulcsfontosságúak abban, hogyan alakulhatott ki az élet a Földön.

„Megérteni, hogy meddig lehet jutni csupán szerves anyagokkal és ásványokkal, mielőtt egy valódi sejt kialakul, nagyon fontos annak megértésében, hogy milyen típusú környezetben jöhet létre élet” –mondta Laurie Barge, a vizsgálat vezetője és a tanulmány elsődleges szerzője. Ezen kívül vizsgálni kell, hogy a légkörre, az óceánra és az ásványokra hogyan hatnak az óceán fenéki nyílások, mindez pedig segít annak megértésében, hogyan történhetett mindez más bolygókon – tette hozzá.

Ezek a kürtők a körülöttük lévő tengervízzel kölcsönhatásba lépnek, és olyan környezetet alakítanak ki, amelyre állandó fluxus jellemző, ami szükséges az élet kifejlődéséhez, változásához – írja a NASA. Ezt a sötét, meleg közeget a Földből származó kémiai energia hajtja, és ez lehet a kulcsa az élet kialakulásának, messze a Naprendszerünktől, messze a Nap melegétől. Ha ilyen hidrotermális repedések léteznek a Földön, lehetnek más bolygókon is.

„Megmutattuk, hogy a korai Földhöz hasonló körülmények között – és talán más bolygókon is – egyszerű reakciók során aminosavak és alfa-hidroxisavak alakulhattak ki” – jelentette ki Barge. A kutató és csapata tovább folytatja a munkát, azt vizsgálva, hogy miként alakulhattak ki még komplexebb molekulák. Mindez segíti megérteni az élet eredetét és azt, hogyan jöhet létre máshol is élet.

(hirado.hu)

Hirdetés
Hirdetés
Névtelen hozzászólás
Hozzászólások
  • User
    Dátum: 2019. március 1., 10:38
    ÉRTÉKELÉS: 1

    Ezt az ősleves kísérletet már korábban, 1952-ben is sikeresen elvégezték, úgy hívják Miller–Urey kísérlet. Na jó napot!