Egy hónap körülire csökkent a várakozási idő az elméleti és gyakorlati sofőrvizsga között
Egy évtized óta nem látott módon, egy hónap körülire csökkent a várakozási idő a gép...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A márciuska-ajándékozás balkáni hagyomány, a nőket, lányokat március elsején lepik meg vele a férfiak, az élet újjáéledést szimbolizálja, mondja Victor Mareş múzeumi szakember, aki évről évre meglepi kolléganőit ezzel a kis tavaszi figyelmességgel. „Sajnos, lassan a feledés homályába vész ez a szokás, a fiatalok nem nagyon vásárolnak. Régen még kézzel is készítettünk, igaz, napjainkban szebbnél szebb darabokat lehet vásárolni. A márciuska egy olyan román népszokás, amely a tavaszvárásról szól, és amit az idők folyamán részben a romániai magyarok is átvettek. A piros-fehér szalag, amit lópatkóra, kéményseprőkre, katicabogarakra vagy éppen virágokra kapcsolnak, a tavasz, a jókedv szimbólumai” – magyarázta.
A márciuskát a néphagyomány szerint lányoknak tizenkét napig kellett viselniük nyakukban, majd hajukba tűzték mindaddig, míg a gólyák meg nem érkeztek, vagy ki nem virágzott az első fa. A zsinórt ekkor a kivirágzott fára bogozták, levették róla az érmét, és sajtot vásároltak rá, hogy egész évben hamvas bőrű, szép lányok maradjanak.
Pál Erika Anett sok férfival dolgozik együtt, és mint mondta, elkerülhetetlen, hogy megajándékozzák március elsején. „Nemcsak román kollégáimtól kapok kitűzőt, hanem a magyaroktól is. Miért ne honosodhatna meg nálunk is ez a kedves tavaszi szokás, melynek magyar neve is nagyon szép: márciuska” – vetette fel.
Sepsiszentgyörgyön a márciuskák igen kelendők, az árak 2 és 15 lej között váltakoznak, de a város több pontján kézzel készített képeslap-márciuskát is találnak a férfiak.
Gyerekkoromban vettük a lányoknak az osztályból. Manapság úgy gondolok rájuk mint a Halloween-re, tájidegen, nem a mi szokásunk. Aki át akarja venni tegye nyugodtan.