Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A romániai lakosság több mint kétharmada úgy véli, igazságtalan világban él – derül ki az IRES közvélemény-kutató intézet által készített felmérésből, amelyet Vasile Dîncu szociológus ismertetett pénteken egy bukaresti szakkonferencián.
A megkérdezettek 67%-a igazságtalannak tartja a román társadalmat, mindössze 26%-uk véli úgy, hogy igazságos. Ez a felfogás a nők és a 35 éven felüliek körében erőteljesebb, és a saját szociális és anyagi helyzetükkel való elégedetlenség egészíti ki. A felmérésben részt vevők 44%-a úgy gondolja, hogy a következő években fokozódni fognak a társadalmi egyenlőtlenségek és az igazságtalanság, 29% szerint ezek a jelenlegi szinten maradnak, 19% pedig úgy véli, hogy ezek csökkenése várható.
A román állampolgárok csaknem fele szerint a siker a szerencsén és a véletlenen múlik, a legtöbben a társadalmat és a sorsot okolják szegénységük miatt, és öt megkérdezett közül mindössze egy állította azt, hogy a tehetség és az érdem a döntő. A felmérésben részt vevők 67%-a jövedelem és vagyon szempontjából a középosztályhoz tartozónak tekinti magát, 29%-uk úgy véli, hogy az alsó réteghez tartozik, és mindössze 2%-uk állította azt, hogy a felső réteget képviseli.
A közvélemény-kutatásból az is kiderül, hogy igen alacsony a román társadalom toleranciaszintje az általánosan elfogadottól eltérő szexuális orientáltságú személyekkel, a bevándorlókkal és a romákkal szemben, illetve magasabb a fogyatékkal élőkkel és az eltérő vallásúakkal szemben. A felmérés eredményei szerint, bár az emberek elvárják, hogy „mentse meg őket az állam”, egyre kevésbé bíznak az intézményekben és embertársaikban.
– A bizalmatlanság egyfajta érzelmi pestist idéz elő, intoleranciához vezet, és azt eredményezi, hogy az emberek egyre kevésbé tudnak összefogni a közös cél érdekében. A szakszervezetek elveszítették a hitelüket, és a civil szervezetekre sem úgy tekintenek manapság, mint a ’90-es években” – vonja le a következtetést a Vasile Dîncu által ismertetett felmérés.
A közvélemény-kutatás idén március 14. és 17. között készült, 920, 18 éven felüli személy megkérdezésével. A hibahatár plusz/mínusz 3,3%.