A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Felzárkózna nagy vetélytársai mellé a Kínai Nemzeti Űrügynökség: Wu Weiren, a Csange-4 egyik vezető kutatója a pekingi Kínai Népi Politikai Tanácsadó Konferencia előtt kijelentette, hogy az ország a sikeres Hold-misszió után most már a Marsra készül, méghozzá már jövőre – írja a CNN.
A kutató szerint, bár Kína nagyot fejlődött az elmúlt években az űrkutatás területén, még mindig nem tart sehol a nagy űrkutató országokhoz képest. Éppen ezért 2020-ban Mars-szondát akar elindítani, ami ugyan nem fog leszállni a vörös bolygó felszínére, de keringeni fog körülötte, különböző tudományos méréseket készítve.
A későbbi tervek között szerepel egy olyan eszköz is, amely viszont már landolni fog a Marson, és mintákat hoz majd onnan a Földre. Ha ez Kínának sikerül majd, akkor
a harmadik ország lesz, amely valaha leszállt a vörös bolygón az Egyesült Államok és Oroszország után.
A bejelentés azután érkezett, hogy megnyílt a kínai kísérleti Mars-bázis a Qaidam-medencében, ahol az országban, sőt, talán az egész bolygón a leginkább hasonlítanak a körülmények a marsi tájhoz. A szimulációt nagyjából 22 millió dollárból építették és működtetik, több mint 53 ezer négyzetméteren. A lakókapszulákban 60 embert képes elszállásolni, a környező sátrakban pedig több százan elférnek még.
Kína alapvetően elkésett az űrversenyben, az első műholdját is csak 1970-ben engedte fel. Nem csoda, hogy most magasabb fokozatra kapcsoltak: ők voltak az első ország, amely leszállt a Hold túlsó felén a Csange-4-gyel, és landert is elindított az eddig érintetlen területen.
(24.hu)