Kézdivásárhelyen született, Amerikában vált népszerű fotóssá
Dienes Andor György, a Kézdivásárhelyen született, majd világhírűvé vált fényképész,...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
András-Nagy Róbert kórházmenedzser érdeklődésünkre elmondta, jelenleg 5 sürgősségi orvosuk van, az előírások szerint viszont 12 szakemberrel kellene dolgozniuk.
– Az elmúlt két évben képzésre nagyon kevesen jelentkeztek, ez a szakma nem igazán kedvelt. A legnagyobb gond, hogy a sürgősségi orvosok túlterheltek, rengeteg pácienst vizsgálnak meg, ám az eseteknek csupán fele valóban sürgősségi – részletezte a kórházigazgató.
Kiderült, a páciensek – az egészségügyi rendszer bürokráciája, lassúsága miatt – inkább kikerülik a családorvost, és egy elhanyagolt hátfájással is a sürgősségre mennek, hiszen itt gyors az orvosi képalkotás (CT, röntgen stb.), illetve a kivizsgálás is „azonnali”.
– Számos olyan példa akad, hogy a páciens bejelentkezik a járóbeteg-rendelőbe, ám időközben megjelenik a sürgősségen. Öt sürgősségi orvossal nem lehet lefödni az ügyeletvonalat, így vannak napok, amikor a sürgősségen más ügyeletvonalat duplázunk – panaszolta András-Nagy, hangsúlyozva, hogy minisztériumi szinten nagyobb hangsúlyt kéne fektetni a sürgősségi orvosok képzésére, és itt a családorvosokat is említhetnénk.
Örömhír viszont, hogy nemrég közel nyolcmillió lej értékű finanszírozási dokumentumot írtak alá.
– Nagy szükség van az osztály bővítésére és korszerűsítésére. A pályázatnak köszönhetően 700 négyzetméteres épület készül el, így szétválaszthatjuk a felnőtt és a gyerek sürgősségi ellátást, illetve bővíteni fogjuk a személyzeti keretet is: két gyerekorvost szeretnénk alkalmazni – avatott be a részletekbe.