Bérletrendszer helyett ajándékutalványok Sepsiszentgyörgyön
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színháznál jó pár évvel ezelőtt megszüntették a bérletrendszert.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Háromszéknek kiemelt szerepe volt a forradalomban, és ez megmutatkozik a ’48-as emlékművek és szobrászati alkotások számában is, amelyek nemcsak a magyar szabadságharc emlékezetes pillanatait örökítik meg, de a hozzá kötődő személyiségeknek is emléket állít. A megyében fellelhető legfontosabb emlékhelyeket mutatja be vetített képes előadásában Sántha Imre Géza művészettörténész.
Háromszék az 1848–49-es forradalom és szabadságharc idején címmel adták közre az 1848. március 22.–1851. február 21. közötti korabeli forrásokat. A Mentor Könyvek Kiadónál frissen megjelent dokumentumkötetet (bevezetővel és jegyzékekkel Demeter Lajos, Pál-Antal Sándor és Süli Attila történészek teszik közzé) a szerzők jelenlétében mutatják be. Prof. dr. Hermann Róbert, a Magyar Történelmi Társulat elnöke ajánlásában a következőképpen ír a dokumentumkötetről: „Nem legendákat terjeszt, hanem a tényekre helyezi a hangsúlyt még akkor is, ha ezek az új kutatási eredmények nem mindenben felelnek meg a régi tudásunknak. Néhol talán kevésbé romantikus az a kép, amit az itt közzétett 869 dokumentumból a háromszéki rendszerváltásról és önvédelmi harcról nyerhetünk, de a tényeket tükrözi. Márpedig egészséges nemzet nem fél a tényektől, tudván azt, hogy a legendák szépek ugyan, de ahogy homokra nem építhetünk házat, úgy a jövőnket sem építhetjük a megszépített múlt alapjára. Remélem, a dokumentumkötetnek sok lelkes olvasója és használója lesz.”
(közlemény)