Szenzációsan teljesített ősszel a KSE focicsapata
Az idény elején Rancz Lajos, a Kézdivásárhelyi SE elnöke az első négy hely egyikét c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az eprestetői csata emlékműve volt az első megálló, ahol Pakó Kinga, az Ady Endre Általános Iskola történelem szakos tanára és nyolcadikosai köszöntötték a résztvevőket. A magyar és székely himnusz eléneklése után indult el a kis, de lelkes csapat. Az Olt utcai Kis János harangöntő emléktáblája és a turul-emlékmű koszorúzása után a Gábor Áron- és Nicolae Bălcescu-szobrok következtek, ahol a Gödri Ferenc Általános Iskola tanárai és diákjai fogadták a futókat, Táncos András tanár Vörösmarty Mihály Szózatát szavalta el.
Incze Dániel kopjafás sírhelye a Malomgát utcában, majd a Kónya Ádám Művelődési Ház előtti Kossuth Lajos-szobor volt a következő, ahol Gászpor Adrien, a Plugor Sándor Líceum diákja mondott beszédet. Az Őrkő lábainál levő Váradi József és Bartalis Ferenc vesztőhelye, majd a Váradi József Általános Iskolaudvarán levő kopjafa volt a soron. Itt Kodolányi Edit testnevelő tanár a Makk-féle összeesküvésről beszélt, Kiss Zselyke szavalata után az egyre erősödő esőzésben indult tovább az ünneplő futók csapata a szemerjai csata emlékművéhez, ahol Incze Zsolt esperes áldotta meg a résztvevőket.
A következő megálló a Székely Nemzeti Múzeumban található Gábor Áron ágyúnál volt, a múzeum munkatársai bemutatták a forradalommal kapcsolatos emléktárgyakat. Itt csatlakoztak a Székely Mikó Kollégium diákjai Kovács Tünde tanárnő vezetésével. A Lábas Ház falán levő Váradi József–Bartalis Ferenc-emléktábla, majd a Bod Péter Megyei Könyvtárnál levő Gábor Áron-emléktábla érintése után az Erzsébet parki 1848–49-es honvédemlékmű koszorúzásával ért véget az emlékfutás.