Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A szaktárca közleménye szerint a próbaérettségin részt vett 112.925 tizenkettedikes tanuló közül 47.598-an értek el 6-os vagy ennél nagyobb átlagot, ami 42,15%-os átmenési arányt jelent szemben a tavaly regisztrált 39,55%-kal. A tizenegyedikesek esetében ez az arány 31,86 százalékos.
Román nyelv és irodalomból a próbaérettségin részt vevők 69,5%-a kapott 5-ös vagy annál nagyobb jegyet, anyanyelvből 71,7%, a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (matematika vagy történelem) 50,2%, a választott tantárgyból (ebből csak a tizenkettedikesek vizsgáztak) 65,5% ért el legalább 5-ös osztályzatot.
Az átmenési arány nyolc megyében haladta meg a 40 százalékot. Ezek: Iaşi (46,4%), Kolozs (45,5%), Dolj (43,1%), Brăila (43%), Galac (41,9%), Fehér (41,3%), Vâlcea (40,5%) és Suceava (40,2%).
A próbavizsga eredményeit iskolán, illetve osztályon belül beszélik meg, és a tanuló vagy szülő igénylésére a kapott jegy bekerülhet a naplóba is. A szimuláció célja hozzászoktatni a tanulókat a vizsgakörülményekhez, illetve felmérni és tudatosítani valós felkészültségi szintjüket ennek javítása érdekében – mutat rá a szaktárca közleménye.
(Agerpres)