A rabszolgamunkára fogottaknak itt segítenek visszailleszkedni a társadalomba
A sepsiszentgyörgyi hajléktalanszállón a megszokott ügymenettől eltérően most sürgős...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Az elmúlt évek tapasztalata az, hogy a központi kormányzat megpróbálja szebb színben feltüntetni az ET ajánlásainak alkalmazását, mi pedig a helyben tapasztalható igazságot tényszerűen szeretnénk megismertetni, ezért javasoljuk, hogy az idén Romániába látogató, jelentéstevő delegáció ne csak a fővárosban, hanem az ország többi részén is vizsgálódjon, találkozzon a helyi önkormányzatok képviselőivel, akik megpróbálják a napi életben kiteljesíteni a nyelvi jogokat” – magyarázta Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke a kongresszus vezetőivel tartott találkozón. Mint kiemelte, az erdélyi magyar közösségnek fontos kérdés a nyelvhasználat, nem szeretnének többet, mint ami számos ET tagország napi valósága.
Egyetértenek azzal, hogy a helyi demokrácia alapja a nyelvhasználat, Grüman Róbert kongresszusi tevékenysége eredményeképpen a testület tagjai és az adminisztráció is tudja, hogy mennyire fontos ez a kérdés a háromszékieknek. Nem a helyszín, hanem maga a találkozás a fontos, igyekeznek a teljes képet megismerni, ezért nemcsak kormányzati, önkormányzati képviselőkkel, hanem szakértőkkel, civil szféra képviselőivel, újságírókkal is találkoznak, válaszolta a háromszékiek felvetésére Anders Knape és Jean-Philippe Bozouls, az ET Önkormányzati Kongresszusának elnöke, illetve igazgatója, akik megígérték, mindenképpen sort kerítenek a találkozóra, amikor 2019-ben hivatalos jelentéstevő delegáció látogat Romániába, ahol az önkormányzati charta alkalmazását monitorizálják.
Háromszékre hívták a belgiumi német közösség képviselőit is, a küldöttség erről Karl-Heinz Lambertz-el, az Európa Tanács Helyi és Regionális Önkormányzatok Kongresszusának alelnökével egyeztetett. A belgiumi német nyelvközösség szenátora, volt miniszterelnöke a Minority SafePack elkötelezett támogatója, nagyon fontos célkitűzésnek tartja az RMDSZ és a FUEN kezdeményezését. A belgiumi német nyelvközösség egyike Belgium három nyelvi-kulturális alapon szerveződő közösségének, 73.000 tagja van, jelentős jogokkal felruházott területi autonómiájuk van, ismertette Karl-Heinz Lambertz.
A Kovászna megyei küldöttség találkozott Andrew Dawson brit kongresszusi taggal is, aki a Nyelvhasználat a helyi és regionális önkormányzatokban című jelentés raportőre. Ez az a jelentés, amelyet a bálványosi konferencia alkalmával kezdeményezett a kongresszus önkormányzati bizottsága. Andrew Dawson azt vallja, minden közösségnek joga van a nyelvhasználathoz az élet minden területén. Családja a Man-szigetekről származik, ahol két nemzedéke már senki nem beszéli anyanyelvként a kelta nyelvcsaládhoz tartozó a manx nyelvet, tehát származása miatt is érzékeny a kérdés iránt.
Kovászna megye az Értékek mentén című kiállításával mutatkozott be Strasbourgban április 2-3-án, az Európa Tanács Helyi és Regionális Önkormányzatok Kongresszusának tavaszi ülésszakának alkalmával.
(KMT-közlemény)