Év végéig beüzemelik az okoskukák többségét, de a lakosság mentalitásának is változnia kell
Ez évben 100, jövőre további 41 okoskukát állítanak működésbe Sepsiszentgyörgyön Az ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Tegnap Kovászna, Hargita, Brassó és Maros megyék korrupcióellenes igazgatóságainak munkatársai – a Brassó megyei Ítélőtábla mellett működő ügyészség irányításával – összehangolt akció során 12 helyszínen tartottak házkutatást, többek között a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház és a mellette működő járóbeteg-rendelő neurológiai osztályainak ajtaját is lepecsételték.
Tegnap nem csupán a járóbeteg-rendelőben fogadta a megszokottól eltérő látvány a szakorvosi vizsgálatra érkező, útjukból a „lepecsételt” ajtót őrző csendőrök által visszatérített betegeket, hiszen a hatóságok a megyei nyugdíjpénztárnál is megjelentek, és az itteni munkaorvosi rendelőt, illetve egy háziorvosi rendelőt is „szemügyre vettek”, továbbá több háromszéki, illetve Brassó megyei személy lakását is górcső alá vették (az utóbbiak közvetítés miatt kerültek hatósági vizsgálat alá).
A Kovászna Megyei Korrupcióellenes Igazgatóság (DGA) tájékoztatója szerint „a vizsgálat feljelentés alapján indult, amely szerint több orvos és közvetítő korrupciós bűncselekményt követett el. A gyanú szerint több orvos, közvetlenül vagy közvetítőkön keresztül, anyagi javakat fogadott el azért, hogy az érdekelt személyeknek rokkantsági nyugdíjat állapítson meg, vagy hosszabbítson meg, és ezzel veszteséget okozott az állami költségvetésnek” – írja közleményében.
András-Nagy Róbert kórházigazgató érdeklődésünkre elmondta, hogy a Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház vezetőségét tegnap lapzártáig nem értesítették hivatalosan az akcióról.
– Természetesen nem várjuk el, hogy beavassanak a nyomozásba, ám miután lezárták a járóbeteg-rendelőt, illetve a kórház ideggyógyászati osztályát, értesíthettek volna hivatalosan arról, hogy mi is történik, hiszen mi ennek tükrében átszervezhettük volna a tevékenységeket – panaszolta, hangsúlyozva, hogy a kommunikáció hiányát a betegek sínylették meg.
A közleményben az illetékesek neveket nem említettek.