Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Ma délután a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR), a Népi Mozgalom Párt (PMP), az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek csoportjának képviselőit fogadtam. Az igazságszolgáltatás helyzetéről beszéltünk. A ma jelen levők mindannyian aggodalmukat fejezték ki az igazságszolgáltatás helyzete miatt. Egyenesen elmondtam nekik, hogy véleményem szerint a román állampolgároknak reagálniuk kell a Szociáldemokrata Párt (PSD) támadására az igazságszolgáltatás ellen, ami már több mint két éve tart, és ez a reakció természetesen a népszavazás. Mindenki egyetértett a referendum megszervezésével, mindenki egyetértett azzal, hogy arra kell bátorítani az embereket, vegyenek részt a népszavazáson. Ez örömmel tölt el” – mondta Johannis a Cotroceni-palotában tartott sajtóértekezletén.
Megemlítette, várja a választ a parlamenttől a népszavazással kapcsolatos megkeresésére. Rámutatott, úgy gondolja, hogy minden román állampolgár, függetlenül attól, hogy melyik politikai alakulattal szimpatizál, egy olyan Romániát szeretne, amelyben az igazságszolgáltatás független és pártatlan.
„Megvitattam a küldöttségekkel azokat a témákat is, amelyeket a parlamentnek elküldtem. Mindenki egyetértett, hogy az igazságszolgáltatás aktuális kérdéseiről van szó (…) Mihelyt a parlament válaszol a megkeresésemre, megfogalmazom a kérdéseket a népszavazásra” – zárta beszédét az államelnök.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) az államelnök mellett áll és teljes erőből támogatja, hogy a referendum elérje a célját, jelentette ki Ludovic Orban liberális pártelnök csütörtökön, a Klaus Johannis államelnökkel való konzultáció után.
A PNL szerint az államelnök által kiírt népszavazás alapvető fontossággal bír a romániai társadalom jövőbeni fejlődését illetően. „Meg kell szűnnie a bűnözők ostromának az igazságszolgáltatás függetlensége ellen. Ki kell javítani mindazt a rosszat, amit a PSD-ALDE többség elkövetett az igazságszolgáltatás megfelelő működésének megakadályozására. A PNL az államelnök mellett áll és teljes erőből támogatja a referendum sikerét” – fejtette ki Orban.
Hozzátette, a liberálisok is felkérik a választókat, hogy voksukkal döntsék el: a korrupciót elkövetőket elítélik, nem pedig felmentik őket a parlamenti, vagy kormánytöbbség nyomására.
A liberális párt vezetője meggyőződését fejezte ki, hogy a román állampolgárok az államelnök oldalán állnak ebben az ügyben, és véleménye szerint sokan el fognak menni szavazni. Nyomatékosította még, hogy a törvény idevágó passzusa értelmében Johannis államelnök kampányolhat a referendum ügyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) teljes mértékben és egyértelműen támogatja a népszavazást, jelentette ki csütörtökön, a Klaus Johannis államfővel való tanácskozás után Dan Barna pártelnök.
„Közvetítettem az államfőnek az USR azon álláspontját, hogy szükség van a referendumra. Az USR teljes mértékben és egyértelműen támogatja azt” – fejtette ki Barna.
Hozzáfűzte, a konzultáció keretében a „Bűntetőügyesek nélküli közéletet” kezdeményezésről is beszéltek, amit az államelnök értékel, és gratulált nekik az alkotmánybíróságon elért eredményhez, mely következtében módosítani lehet az alkotmányt ezen a téren.
A Népi Mozgalom Párt (PMP) azt javasolta Klaus Iohannis elnöknek, hogy az igazságügy kapcsán kiírandó referendumon egy kérdés vonatkozzék a parlamenti képviselők létszámának csökkentésére, vagy a speciális nyugdíjak eltörlésére, vagy pedig a kétfordulós polgármester-választás újbóli bevezetésére – közölte Eugen Tomac.
A Népi Mozgalom Párt elnöke az államfővel folytatott cotroceni-i megbeszélést követően jónak minősítette a találkozót, és arról is beszámolt, hogy a PMP küldöttsége három javaslattal állt Johannis elé. „Mivel azt akarjuk, hogy ez a népszavazás sikeres legyen, a Iohannis által az igazságüggyel kapcsolatosan megfogalmazott kérdés mellett egy másik kérdést is feltennénk, amely a referendum után nem az alkotmány, hanem egy törvény azonnali módosítását eredményezné” – mondta Tomac.
Hozzátette, három témakört javasoltak az államfőnek megfontolásra: az egyik a törvényhozók számának 300-ra csökkentését célozná (100 szenátorra és 200 képviselőre), a másik a speciális nyugdíjak eltörlésére vonatkozna, a harmadik pedig azt javasolná, hogy ismét kétfordulósakká váljanak a polgármester-választások.
A nemzeti kisebbségek parlamenti frakciójában az általános tendencia a népszavazás támogatása, azonban vannak kivételek is, jelentette ki Varujan Pambuccian képviselő csütörtökön, az államelnökkel való konzultációt követően.
‘Mi kifejtettük, hogy a csoporton belül vannak különböző álláspontok, azaz vannak szervezetek, amelyek támogatják a referendum megszervezését, annak tematikáját, vannak olyanok, amelyek még nem foglaltak állást, és vannak olyan szervezetek is, amelyek nem támogatják. Azonban a támogatás az általános tendencia’ – mondta Pambuccian.
(Agerpres)