A székely mártír húgának emlékiratai
A székely hősök emléktáblájába aranybetűkkel kellene bevésni a teleki Horváth Károly...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Gáspár Csabától, a zenekar hegedűsétől, énekesétől megtudtuk, hogy a Jazzpar projekt a három alapító tag évek óta dédelgetett álmából kiinduló zenei megmozdulás: 2017-ben érkezett el az idő az álmuk megvalósítására, amikor is elkezdődtek a próbák és a repertoár összeállítása.
– Olyan ismert darabokat játszunk, mint a Minor Swing, Django’s Tiger, Softly vagy Bossa Dorado. Ezek a dalok a különleges gypsy-jazz hangzást ötvözik az egyedi „jazzpar triós” elemekkel, így jön létre egy igazán egyedi anyag. Természetesen több saját számunk is van már, célunk minél több koncerten bemutatni ezeket – avatott be Gáspár Csaba.
Hadd mutassuk be a zenekar tagjait. Gáspár Csaba hegedűn játszik és énekel, és bevallása szerint az élete a zene körül forog. Tizenkét évet hegedű szakos volt, részt vett kórusokban, emellett a népzene is foglalkoztatta. Egyetemi tanulmányait Brassóban végezte, ahol zenepedagógiát, majd hegedű főszakot is végzett. A klasszikus muzsika mellett a jazz és improvizáció iránt érdeklődik, több formációban játszik mint hangszeres zenész, és énekes szólistaként is.
Gáspár Álmos több hangszeren is kísérletezett, amíg felfedezte magának a gitárt. Egy teniszütőn játszott szólókat a kezdetekben, aztán a kolozsvári Sigismund Toduță Zeneiskolában folytatta tanulmányait egy igazi gitáron. Egyetemi tanulmányait gitár szakon végezte a brassói Transilvania Egyetemen, majd a flamenco világába merült el spanyol tanárai vezetésével. Annak érdekében, hogy elsajátítson és elmélyítsen új technikákat, számos jazz- és improvizációs workshopon vett részt, játszott különböző stílusokat képviselő (rock, pop, jazz, flamenco) együttesekben is. 2017-ben kezdett gipsy jazz-t játszani, és mára ez a zenei stílus szerves részét képezi életének.
Vitályos Lehel (nagybőgő) gitáron kezdett tanulni, majd a basszusgitárra váltott, amelyen több mint 20 évet tanult autodidakta módon. 2010-ben kezdett el nagybőgőzni, és azóta elválaszthatatlan ettől a hangszertől. Mindkét hangszeren játszik attól függően, hogy milyen projektben vesz részt. Hasonlóan a zenekar többi tagjához, ő is több zenei stílusban elmélyült (több zenekarban játszik, legyen szó jazzről, rockról vagy éppen elektronikus zenéről), és változatos repertoárt tartogat tarsolyában. Részt vett jazz- és improvizációs zenei kurzusokon, táborokban.