Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Vendégeinkkel Felsőháromszéken barangoltunk, ahol megtekintettük Dálnok híres szülöttjének, Dózsa Györgynek a szobrát, majd Marosi Károly református lelkipásztor irányításával megcsodálhattuk az 1526-ból származó feliratos falképekkel díszített templomot. Kézdiszék központjában, a kézdivásárhelyi Céhtörténeti Múzeumban dr. Dimény Attila muzeológus mutatta be a céhes város történetét, majd a múzeum gyöngyszemeit, a Zsuzsi és Andris babakiállítást tekinthettük meg. A torjai Árpád-szobor és Bálványosfürdő érintésével megérkeztünk a kirándulásunk célállomásához, a Szent Anna-krátertóhoz. A nap fáradalmait egy Hit Factory-koncerttel vezettük le, ahol még vendégeink táncra is perdültek.
Székelyföld felfedezését másnap is folytattuk, első állomásunk Székelyudvarhely volt, itt egy rövid várossétát követően megcsodálhattuk a millennium emlékére, 1897-ben felavatott városházát és annak ékességét, a Szent István-termet. Sétánkat a jezsuiták által 1593-ban alapított Tamási Áron Gimnázium megtekintésével zártuk. Ennek a napnak a fénypontja a parajdi sóbányának a meglátogatása volt, amely a földfelszínhez viszonyítva 120 méter mélyen helyezkedik el. Székelyföld eme nevezetessége is csodálattal töltötte el az anyaországi vendégeinket. Hazafelé megtekintettük Farkaslakán az Ábel-trilógia írójának, Tamási Áronnak a síremlékét, majd tiszteletünket tettük Szejkefürdőn a nagy Székelyföldi barangoló, Orbán Balázs sírjánál. Hazafelé ellátogattunk a nagy mesemondó, Benedek Elek emlékházához, megpihentünk az emlékparkban Elek apó mellett a padon. Bár fárasztónak tűnt ez a nap is, a nap zárásaként nem hagyhattunk ki egy éjszakai sétát a sepsiszentgyörgyi Vártemplomhoz, ahonnan megcsodálhattuk a kivilágított várost is.
A program utolsó napján megyeközpontunkat ismertettük meg a mohácsi vendégeinket. A városmag megtekintését követően iskolánkat mutattuk, majd a vendégdiákok egy közös sporttevékenységen vettek részt a mikós tanulókkal. Ellátogattunk az illyefalvi református vártemplomba és a KIDA Központba, a nap zárásaként a Székely Mikó Kollégium néptánccsoportja, Tőkés Zsolt és Edit szervezésében, egy csodálatos műsorral lepte meg a vendégeinket, amit táncházzal zártunk.
Reméljük, hogy a vendégeink is olyan sok élménnyel távoztak, mint amennyivel gazdagodtunk mi a mohácsi látogatásunk során. Nagy örömünkre szolgált, hogy ezt, az immár második éve megpályázott Határtalanul programot a jövőben is kívánják folytatni, ugyanis már be is nyújtottak egy újabb pályázatot, amely során a következő tanévben iskolánk újabb társadalomtudomány osztálya látogathat el Mohácsra. Ezúton szeretnénk köszönetet mondani Fábián Réka egykori mikós, jelenleg mohácsi tanárnőnek, aki felvállalta ennek a nem kis munkának a lebonyolítását, valamint a mohácsi Radnóti Miklós Szakközépiskola és a Székely Mikó Kollégium vezetőségének, hogy támogatják ezt a programot, amelynek köszönhetően „határtalanul” megtapasztalhatjuk, hogy összetartozunk.
Dr. Kinda Eleonóra, a Székely Mikó Kollégium projektfelelőse