Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A magyar gasztronómia minőségelvű megújulása, amit a köznyelv gasztroforradalomnak nevez, szorosan kötődik Molnár B. Tamás gasztronómiai szakíró nevéhez, és az általa 2004-ben alapított Magyar Gasztronómiai Egyesület tevékenységéhez. Az egyesület által 2007-ben kibocsátott Kulináris Charta leszögezte, „az étkezési kultúra az ország civilizáltságának és általános kultúrájának egyik legfontosabb fokmérője. Kölcsönhatásban áll mezőgazdasággal, egészségüggyel, környezetvédelemmel, szakmák egész sorával, a közízléssel, az országimázzsal. Áthatja a társadalom egészét – mind szociális, mind gazdasági és kulturális értelemben. Az életünkről van szó. Elvárható, hogy az ország polgársága és az állam az ügy jelentőségéhez mérten kezelje a kérdést.” A chartát nemcsak szakmabeliek és borászok szignálták, hanem közéleti szereplők is mind a jobb-, mind a baloldalról.
A charta szellemében tevékenykedő egyesület azóta is aktív, a legjelentősebb szakácsversenyeket szervezi meg, hiánypótló könyveket ad ki, s nem utolsó- sorban megalapította az Aranyszalag minősítést, mely a francia Label Rouge mintájára a csúcsminőségű magyar alapanyagokat különbözteti meg az átlagosaktól és a silányoktól. Idén az Aranyszalag díj átadását egybekötötték az egyesület megalakulása 15. évfordulójának megünneplésével.
Az egyesület egyik jeles tagja, Takács Lajos nemrég nyílt étterme, a Kobuta biztosította az ünnepség helyszínét, ahol a legjelentősebb magyar séfek főztek az egybegyűlteknek, a nevek hosszan sorolhatók Huszár Krisztiántól Ádám Csabán át Palotai Csabáig. Az idei kitüntetettek: Bálint húsgalamb Dunaföldvár, szegedi Rubin paprika, Baumgartner Antal levegőn szárított mangalicasonkája, „Saliverzum” zöldség és salátakeverék.
Érdemes megjegyezni, hogy az Aranyszalag minősítés odaítélői nem „Belső-Magyarországban” (ahogy Maurer Oszkár nevezi a Trianonban magyar uralom alatt meghagyott országrészt), hanem Kárpát-medencében gondolkodnak: az első kitüntetettek között volt a parajdi só is. Minőségellenőrzés és eredetvédelem – ezek olyan kulcsszavak, melyek hozzájárulhatnának ahhoz, hogy az erdélyi vendéglátás és gasztronómia is felzárkózzon az anyaországihoz.