Lendületes évkezdés az Udvartér Színháznál
Számos saját produkció szerepel a januári műsorban a december végén bemutatott legúj...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az alkotásokkal kapcsolatos legfontosabb tudnivalókról Szonda Szabolcs intézményvezető és a központot képviselő Buzogány Árpád tájékozta a jelenlévőket.
T. Nagy Imre „Ahonnan elindultam” – Écsi Gyöngyi című filmjének megtekintésével egy saját útját járni akaró egyéniség mások számára is tanulságos küzdelmei és beteljesülései, mindennapjainak megpróbáltatásai és örömei tárultak fel a néző előtt. A Sepsiszentgyörgyön is több alkalommal megfordult előadóművész a pozsonyi egyetem újságíró szakán döbbent rá, hogy semmi köze a marxista filozófiához. Ezért a református teológiát is elvégezte, majd a Révkomáromhoz közeli Hetény segédlelkésze lett. Hivatása gyakorlásán kívül népműveléssel, egyházi és népénekeket, valamint bábjátékokat bemutató önálló előadóestekkel szolgálja nemzetét.
Siflis Zoltán A kamerás emberek címet viselő alkotása a filmművészet két délvidéki úttörőjének, Lifka Sándornak (1880–1952) és Bosnyák Ernőnek (1876 –1963) állít emléket, mintegy kései elismeréseként áldozatos tevékenységüknek.