Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Bárhogyan és akárhányszor járjuk körül a szakoktatás ügyes-bajos dolgait, oda kell kilyukadnunk, hogy az ezekbe az osztályokba járó diákoknak is joguk van ezt-azt felszippantani mindabból, amit általános műveltségnek, kulturáltságnak nevezünk. Megértem azoknak a helyzetét, akik rendet akarnak teremteni a szakoktatás, a szakmai gyakorlat, a mesterségtanulás háza táján, de nem lenne helyénvaló úgy gondolkodni, hogy ezek a fiatalok maradjanak csak meg a kalapács és a varrógép mellett.
Valahogy így gondolkoztak pár évvel ezelőtt azok is ott fent a minisztériumban, akik a jól bejáratott, hagyományossá vált anyanyelvi vetélkedőt egyszerűen kihúzták a listáról azzal, hogy így is túl sok a magyar verseny. (Nem kell félreérteni, magyarok tették.) Azóta többször próbálkoztunk az újraindítással, idén sikerült! Igaz, egyelőre megyei szintű vetélkedőre futotta, ezen belül is csupán három tanintézet örült a lehetőségnek (Kőrösi Csoma Sándor, Berde Áron és a Puskás Tivadar), de aránylag sok diákcsapat jelent meg, s végül – főleg Bodó Anna tanárnőnek – sikerült e találkozások annak idején megszokottá vált, felszabadult hangulatát újra idevarázsolni, s az egész eseményből egy eléggé vonzó rendezvény kerekedett.
A téma is közelállt a fiatalokhoz (Petőfi Erdélyben), ebből a körből kerültek ki a kérdések, a résztvevők ráéreztek, hogy ez különösen napirendre kívánkozó ismeretanyag, hiszen Petőfi és a ’48-as forradalom és szabadságharc elestének kerek évfordulós emlékét idézi . Ezt erősítette fel, hogy a szomszédos tanteremben, a Puskás Tivadar Szakközépiskola főépületében ezzel egy időben szavalóversenyt zsűriztek Petőfi verseiből, és a főszereplők ugyancsak az előbb említett három iskolából jelentkeztek.
Az eredmények kihirdetése után mindenki megfogadta, tanárok és diákok egyaránt, hogy jövőben sem maradnak el, bízva abban, ha már az elméleti líceumok ilyenszerű versenyeiről dicshimnuszokat zengnek, a szakközépesek sem fordítanak hátat az anyanyelvükhöz való ragaszkodás e meggyőző megnyilvánulásának. Szavalatok: I. Biszak Hanna (Berde), 2. Szimion Henrietta (Berde), 3. Erős Szilveszter (Puskás) és Gráncsa Tímea (Kőrösi). Anyanyelvi vetélkedő: 1. Júliák nevű csapat (Berde), 2. Erdélyi Srácok (Puskás), 3. Szabadság, Szerelem (Kőrösi).