Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ugyanezen források szerint az alkotmánybírák elutasították azt az öt óvást, amelyet a referendum megszervezésével és lebonyolításával kapcsolatban nyújtottak be.
Az alkotmánybíróság június 12-én elhalasztotta a referendum érvényességével kapcsolatos döntéshozatalt, miután iktattak a taláros testületnél egy beadványt, amelyben a népszavazás eredményének érvénytelenítését kérték.
Az alkotmány 146. cikkének előírása szerint az alkotmánybíróság feladata felügyelni a népszavazás megszervezésével és lebonyolításával kapcsolatos eljárás betartását, ugyanakkor a testületnek igazolnia kell a referendum eredményét.
Az alkotmánybíróság megszervezéséről és működéséről szóló, 1992/47-es törvény értelmében a testület plénuma kétharmados többséggel dönthet a referendum érvényességéről.
A Központi Választási Iroda (BEC) június 3-án ismertette a május 26-i népszavazás végleges eredményét. A BEC szerint a referendum első kérdésére 6.459.383 állampolgár válaszolt igennel, 1.059.678-an pedig nemmel. 403.530 voks érvénytelen volt. A második kérdésre 6.477.865 igen és 1.038.916 nem válasz érkezett. Az érvénytelen szavazatok száma 407.088 volt.
Az állampolgároknak a következő kérdésekre kellett válaszolniuk: „Egyetért-e a korrupciós bűntetteket elkövetők amnesztiában részesítésének betiltásával?”, illetve „Egyetért-e annak megtiltásával, hogy a kormány sürgősségi rendeleteket adjon ki a bűncselekmények témakörét, a büntetéseket, valamint az igazságszolgáltatás megszervezését érintően, illetve azzal, hogy terjesszék ki a sürgősségi kormányrendeletek alkotmánybíróságon való megtámadására jogosultak körét?”
Üdvözli Klaus Johannis elnök az alkotmánybíróság csütörtöki határozatát, amellyel érvényessé nyilvánította a május 26-i referendumot. Az államfő szerint ez arra kötelezi a parlamenti pártokat, hogy haladéktalanul ültessék gyakorlatba az állampolgárok döntését.
Az Államelnöki Hivatal csütörtöki közleménye értelmében Johannis elnök kéri a parlamenttől, hogy mielőbb foglalja törvénybe az általa kezdeményezett politikai megállapodásban előírásokat, érvényt szerezve ezáltal a referendumon kifejezett népakaratnak.
A közlemény emlékeztet, hogy „több mint 6,5 millió állampolgár válaszolt igennel a Klaus Johannis elnök által összehívott referendumon, amelyet a PSD és az ALDE által a jogállamiság ellen intézett támadások indokoltak”. A népszavazáson az európai és demokratikus Románia mellett tették le voksukat az emberek, drasztikusan megbüntetve ezáltal a korrupt politikusok érdekeit szolgáló büntetőjogi módosításokra irányuló kísérleteket, ugyanakkor azt üzenve a kormánynak, hogy hagyjon fel a sürgősségi rendeletek révén való törvényalkotással – áll még a közleményben.
Az elnök ugyanakkor rámutat, a Románia európai elköteleződéséről szóló politikai megállapodás aláírását megtagadó koalíciós pártoknak „fel kellene hagyniuk a románok akaratával való dacolással”.
(Agerpres)