A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A fenti állítás leginkább a csevegőprogramokra igaz. Azt figyelték meg, hogy azok az emberek, akik többet beszélgetnek ezen keresztül a családjukkal és a barátaikkal, összességében jobban is érzik magukat.
„Nagyon sok vita van arról, hogy a közösségi oldalakon töltött idő mennyire káros, ugyanakkor most kiderült, hogy nem is olyan rossz, mint gondoltuk” – mondta Linda Kaye, az egyetem egyik vezető pszichológia tanára. „Minél több időt töltenek például a WhatsAppon, annál inkább úgy érzik, hogy közelebb állnak a barátaikhoz és családjukhoz, és összességében is jobbnak ítélik meg ezeket a kapcsolatokat” – derül ki a kutatásból.
Fontos megjegyezni ugyanakkor, hogy ez a pozitív hatás nem igaz bármilyen közösségi oldalas aktivitásra. 2016-ban a Koppenhágai Egyetem kutatói arra jutottak egy tanulmányban, hogy létezik a Facebook-irigység jelensége, azaz mikor a közösségi oldalon, az ismerősök fotója miatt valaki elkezd irigykedni az ismerősei tökéletesnek látszó életére. A Pennsylvania Egyetem 2018-as kutatása pedig összefüggést talált a közösségi oldalakon töltött idő, illetve a szorongás és depresszió szintjének emelkedése között. A mostani kutatás arra világít rá, hogy ha a közösségi oldalakat továbbra is a meglévő kapcsolatok ápolására használja valaki, azzal sokkal többet tehet a saját boldogságáért, mintha csak mások nyaralós fotói felett sóhajtozik az irodában.
(Index)