Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kormánykoalíció pénzügyminisztere, Eugen Teodorovici által belobogtatott megszorítások az állam kiadásait a román gazdaság lehetőségeihez hivatottak nivellálni. Ugyanis hiba csúszott a számításokba: a gazdaság teljesítménye (gyakorlatilag a belső fogyasztás növekménye) alulmaradt, nem igazolta vissza a költségvetés-tervezetét körüllengő derűs fiskális előrejelzéseket. Következésképp az év végére az állam lehetőségein felül fog költeni, vagyis költségvetési hiány keletkezik, amit pedig a szociáldemokraták visszafogni kényszerülnek az EU által megkövetelt szigorú 3%-os küszöbértékhez. A túlköltekezés elkerülése 7 milliárd lejes spórolást igényel.
S még zajlanak persze a parlamenti koalíción belül az egyeztetések, hogy a túlköltekezést jogerőre emelő költségvetési törvényhez képest hol, mit és mennyit vágjon vissza a kormány, de máris felmerült mind a sajtó, mind a szociáldemokrata, de ellenzéki politikusok részéről is az az igény, hogy a kiigazítás során gondolják újra a nemrégiben elfogadott (Iohannis nagymester által már ki is hirdetett), de széles társadalmi felháborodás által kísért „különnyugdíjakat”. Igen, azokról az aránytalanul nagy, a román állam és társadalom lehetőségeit bőven meghaladó, havi 20 ezer lej fölötti öregköri juttatásokról van szó, melyeket az új jogszabály az államigazgatás egy kiváltságosnak ítélt, speciális hivatalnokrétegének ír elő. Lehet találgatni és vitatkozni, hogy milyen államfilozófia képezi alapját a közvagyon eme speciális újraosztási módozatának, de a szokatlanul magas jövedelemszorzó rejtélyét némileg mégiscsak magyarázza, hogy a gyakorlatban a kedvezményezettjei között találjuk a román belpolitika boszorkánykonyhájának séfjeit, a titkosszolgálatok alkalmazottait is.
A pénzügyminiszter nem határolódott el a felvetéstől, így a labda a társadalmi igazságosság zászlaja alatt politizáló baloldali kormány térfelén pattog. S ki tudja, a népszerűségét és közmegítélését szervizelő szociáldemokraták szagot fognak, és a társadalmi elvárás nyomában (különleges idők különleges intézkedéseket igényelnek) akár el is fogadhatják az RMDSZ javaslatát, és kidobják a nyugdíjtörvényből ezt a méltánytalan elemet.
Pozsony János Csaba