Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az intézmény hétfői tájékoztatása szerint július 25-én a Cambridge-i Egyetem botanikus kertjében 38,7 Celsius-fokot mértek. Ez kevéssel, de meghaladja az eddigi 38,5 fokos rekordot, amelyet 2003 augusztusában mérték a délkelet-angliai Kent megyében.
A rekord bejelentése amiatt késlekedett, hogy a meteorológiai szolgálat munkatársait vissza kellett küldeni a helyszínre, hogy ellenőrizzék a méréshez használt eszközök pontosságát, és ezáltal megerősítsék a csúcshőmérséklet hitelességét. Cambridge déli részén 1904 óta végeznek méréseket.
A brit meteorológiai szolgálat múlt héten már közölte, hogy megdőlt a júliusi hőségrekord Nagy-Britanniában. A hőhullám elsősorban Londont és térségét sújtotta, de Észak-Angliában és Skócia déli körzeteiben is 30 fok körüli hőmérsékleteket mértek.
A kánikula a hét végére megszűnt a szigetországban, a napokban 22 fok körül volt a napi csúcshőmérséklet.
A múlt heti hőhullám során Franciaországban, Németországban és Hollandiában is megdőltek hőmérsékleti rekordok.
Az Egyesült Királyságban eddig mért tíz legmelegebb évet mind 2002 óta jegyezték fel – mutatta ki a brit meteorológiai szolgálat szerdán ismertetett új elemzése.
A jelentés szerint a mérések 1884-es kezdete óta a 2014-es év volt a legmelegebb a szigetországban. A tavalyi év – a nyári nagy kánikula ellenére – a hetedik legmelegebb volt a sorban. A leghűvösebb tíz évből a legutóbbi 1963-ban volt.
Szakértők szerint a meleg és a hideg évek alakulásának mintái az éghajlatváltozás egyértelmű jelei.
A Met Office szakértőit nem érte meglepetésként, hogy a legmelegebb évek mind a 21. századra estek. „Erre számítottunk. Az Egyesült Királyság éghajlata a globális hőmérséklet emelkedéséhez hasonlóan, éppen csak 1 Celsius-fok alatti mértékben melegedett” – mondta egyikük, Mark McCarthy a BBC-nek, hozzátéve, hogy a melegedő éghajlat is járhat hűvösebb extrémitásokkal, általában véve magasabb hőmérsékletek és szélsőségek lesznek jellemzők.
A brit meteorológiai szolgálatnak a mostani a témában kiadott ötödik jelentése, az időjárási adatok digitalizálásának köszönhetően azonban ez 1884-ig tekint vissza, míg a korábbiak csak 1910-ig. A legmelegebb évek tekintetében ez nem hozott változást, a leghidegebb esztendőkre vonatkozóan viszont igen: az eddigi tíz leghűvösebb évből öt ugyanis az 1880-1890-es évekre esett a jelentés szerint.
Az eddigi leghidegebb évben, 1892-ben mindössze 7 Celsius-fok volt az éves átlaghőmérséklet, 2014-ben viszont majdnem 10 fok. Az ezredforduló óta 2010 volt a leghűvösebb, de az összesítésben az is csak a 22. volt a listán.
(MTI)