Egyre kevesebb a mikrocég, így egyre több szponzorizáció juthat a civileknek
Bár tavaly a kormány egy rendelkezéssel megszüntette a mikrocégek szponzorizálási le...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ludovic Orban szerint az általa „adóügyi amnesztiának” nevezett intézkedéscsomag „mélységesen alkotmányellenes” és súlyosan diszkriminálja azokat az állampolgárokat, akik időben befizették adójukat. Ugyanakkor tisztességtelen versenyt teremt a vállalatok között, és előnyben részesíti azokat a cégeket, amelyeknek a hatalom eddig is elnézte adóügyi szabályszegéseit, vélekedett Orban.
A PNL elnöke kilátásba helyezte, hogy a nép ügyvédjétől fogják kérni a jogszabály megóvását.
A kormány július 31-én hagyott jóvá egy mechanizmust, amellyel 2.700 vállalat pénzügyi újjászervezése valósulhat meg. Eugen Teodorovici pénzügyminiszter szerint az intézkedés „nem adóamnesztia, ahogyan az a sajtóban megjelent. Pénzügyi szerkezetátalakításról beszélünk, amely része a gazdasági szférával kapcsolatos intézkedéscsomagnak” – szögezte le akkor Teodorovici.
Közölte: az intézkedést nem az állami költségvetési források kiürülése miatt hozták, hanem az üzleti szereplőkkel és a nemzetközi intézményekkel folytatott párbeszéd eredményeként. „Önök nagyon jól tudják, hogy a cégek adósságai mintegy 30 milliárd lejre rúgnak, ezért kötelesek vagyunk intézkedéseket foganatosítani, hogy ezen összegek legalább egy része befolyjon az állami kincstárba”- magyarázta a pénzügyminiszter.
Elmondása értelmében az eljárást két kategóriára alkalmazzák: azon adófizetőkre, akik egymillió lejnél nagyobb adósságot halmoztak fel, és azokra, akik ennél kevesebbet.
Kimutatása szerint 2.700 olyan cég van, amelyek által felhalmozott adósság egyenként meghaladja az egymillió lejt. „Az intézkedés 255 ezer munkahelyet menthet meg, ami azt jelenti, hogy mintegy egymillió család életére lehet pozitív hatással” – állította a miniszter, aki szerint az intézkedés mintegy 1.800 közintézményt is érint.
(Agerpres)