A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kutatásban 7071 fő vett részt az Egyesült Államok hat nagyobb városából, életkoruk 45 és 84 év között volt. Az alanyokat átlagban tíz éven keresztül folyamatosan vizsgálták, illetve mérték a levegő finom részecske tartalmát, a nitrogén-oxidot és az ózonszintet a lakóhelyükön. A tüdő állapotát CT-vizsgálattal ellenőrizték, és feljegyezték annak romlását és az esetleges tüdőtágulat kialakulásának folyamatát – olvasható a Sky News hírei közt.
A tanulmány szerint a hosszú távú kitettség a légszennyező anyagoknak megnövelte a tüdőtágulat kialakulásának esélyét, és a talaj menti ózon is nagyban hozzájárult a tüdő egészségének romlásához.
Míg a légköri ózon alapvető eleme a fennmaradásunknak, a talaj menti ózon veszélyt jelent az egészségre. Az autók által kibocsátott kipufogógáz és az illékony szerves vegyületek kölcsönhatásba lépnek és ózont hoznak létre, amely a talaj közelében rendkívül káros. A probléma különösen nyáron jelentős, amikor a magas hőmérséklet miatt az ózon megreked a talaj közelében.
Miközben a légszennyezés a környezet megóvásáért tett erőfeszítéseknek köszönhetően csökkenő tendenciát mutat, a talaj menti ózon mennyisége növekszik.
Az olyan területeken, ahol nagyobb arányban megtalálható, egészségre káros hatása olyan mértékű, mintha egy ember naponta elszívna egy doboz cigarettát éveken keresztül.
A tanulmány vezető írója, Joel Kaufman szerint meglepő az eredmény, hogy a légszennyezésnek és az ózonnak ekkora hatása van a tüdőtágulat kialakulásában, amely fő kiváltó okának eddig a dohányzást tartották.
(hirado.hu)
Így igaz, kell vigyázni a környezetünkre ez amit igazán tovább adunk a gyerekeinknek .
A valoság az ilyen meg olyan megrendelt irásokban teljesen más ,attól függ milyen körök érdekeit kell kielégiteni ,ki fizet többet ,stb .Lassan majd bevezetik a levegö használati dijat is .