A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Kilopower egy maghasadásos (fissziós) reaktor, amely lehetővé teheti, hogy űrhajósokat küldjünk idegen égitestekre. Az eszköz az urán maghasadása során keletkezett hőenergiát hasznosítja egy Stirling-motorban.
A reaktor megépítésének célja az, hogy emberes missziókat támogasson majd a Holdra és a Marsra. Az egyik fontos áttörés az, hogy a berendezés segítségével költséghatékonyabban küldhetnek szondákat mélyűri missziókra is.
Patrick McClure, a projekt vezetője egy sajtótájékoztatón elmondta, hogy a három év nagyon is tartható határidő – olvasható a Space.com-on. Az első földi tesztelések 2018 márciusában fejeződtek be, a KRUSTY (Kilopower Reactor Using Stirling Technology) nagyon jól szerepelt. A módszer sokkal hatékonyabb, mint a jelenleg nagyrészt használt radioizotópos termoelektromos generátorok, amelyek csupán a rendelkezésre álló hő 7 százalékát alakítják energiává. Ez a Kilopower esetében 30 százalék.
Nem ez lenne az első eset egyébként, hogy fissziós reaktorok a világűrbe kerülnének: a NASA 1965-ben felküldött egyet a SNAP-10A kísérleti műholdon, de ez csak 43 napig működött. A Szovjetunió több mint harminc ilyen szerkezetet küldött az űrbe 1967 és az 1980-as évek között különböző műholdak felületén.
(24.hu)