Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tábor gazdag programja felejthetetlen élményeket, tapasztalatokat biztosított a 183 gyermek, fiatal és felnőtt résztvevőjének. A Százlábacskáknak Kis István és Demeter Erika erdélyi származású, Magyarországon elő táncoktatók Küküllő menti (szászcsávási) cigány, illetve magyar táncokat és énekeket tanítottak. Az Aprólábak sóvidéki táncokkal és énekekkel ismerkedett, velük Mátéfi Csaba és Mátéfi Zita házaspár, a székelykeresztúri Mákvirágok néptáncegyüttes vezetői foglalkoztak. A Százlábú néptáncegyüttest a magyarországi (Ajka) Kádár Ignác és Nagypál Anett tanította szatmári táncokra, énekekre.
A táncoktatás minőségét és színvonalát emelte az élő zene, amelyet a Heveder zenekar – Molnár Szabolcs (hegedű), Szilágyi László (brácsa), Bajna Gyuri(bőgő), Antal Csanád (hegedű), Szakács Kristóf (brácsa) – és a Kedves zenekar – Bíró Imre (bőgő), Harai László (hegedű), Harai Levente (brácsa), Harai Hunor (bőgő) – biztosítottak.
A délelőtti és délutáni tánctanítás között a kicsik kézműves-foglalkozásokon vettek részt, esténként pedig táncház színesítette a tábor programját. A szemek csillogtak, a szoknyák perdültek, a sok-sok tánctól a csűr padlója porzott, és a hagyomány élt, mert élteti minden egyes Százlábú, Százlábacska és Apróláb hitével, tehetségével és tánc iránti szeretetével.
A szervezők köszönik a szülőknek, Kovászna Megye Tanácsának, a Communitas Alapítványnak, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.-nek, hogy segítségükkel létrejöhetett ez az esemény.