A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Jim Bridenstine, a NASA igazgatója szerint a két űrhajós közül legalább az egyik nő lesz – számol be a Space.com. Ez komoly mérföldkő lesz az űrtörténelemben, hiszen az Apollo-programban csak fehér férfiak vettek részt, akiknek többsége a hadseregnél szolgált, egyetlen civil, Harrison Schmitt geológus volt kivétel. Míg a szovjetek már 1963-ban Föld körüli pályára juttatták Valentyina Tyereskovát, a világ első űrhajósnőjét, az USA egészen 1983-ig várt az első női űrhajósa, Sally Ride űrbéli küldetésével.
Bridenstine szerint ezúttal egész Amerikát akarják képviselni a Holdon. A NASA-vezér kiemelte, az Artemis-program jóval színesebb lesz, mint elődje. Artemisz a görög mitológiában a Hold és a vadászat istennője, ikertestvére pedig Apollón, a költészet, a jóslás, a zene, a tánc, a művészetek, az íjászat és a gyarmatosítás istene.
Bridenstine kiemelte, a program személyes okok miatt is fontos számára “hiszen van egy 11 éves lányom, és szeretném, ha tudná, hogy ugyanolyan lehetőségek állnak ma előtte, mint amilyenek rám vártak fiatalként”. A szakember minderről az augusztus 26-án megrendezett női egyenlőség napján beszélt a NASA Ames Kutatóközpontban.
Az Artemis-program fő célja a tartós emberi jelenlét megalapozása a Holdon. Ehhez az űrszervezet nemzetközi összefogással 2028-ra egy új, Hold körül keringő űrállomást akar létrehozni, a Gateway (Átjáró) feladata az lesz, hogy elősegítse az égitest elérését. A NASA hosszabb távú célja az, hogy a Hold meghódítása után a Marsot is elérje, azonban ehhez egy sokszínű, kiválóan képzett űrhajósgárdára lesz szükség. A vörös bolygóra a tervek szerint a 2030-as években küldheti az első embereket az Egyesült Államok.
(NatGeo)
Akkor a Holdnak annyi…