fennkolt gondolatokat akarsz? olvass Senecat, ne pedig egy tanevnyiton vard azokat.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mindent megteszünk a diákokért, ígérték a baróti pedagógusok
Baróton a tanévnyitót hagyományos módon a Baróti Szabó Dávid Líceum és a Gaál Mózes Általános Iskola közös udvarán tartották, ahova a verőfényes, szép őszi napon sok diákot szüleje, rokona is elkísérte.
A legkisebb, előkészítős diákokat ezúttal is tapssal fogadták a jelenlevők, a tanévnyitón felszólalók is először hozzájuk intéztek köszöntő, bátorító szavakat. Kolumbán Zelma Mária tanítónő azt mondta nekik, lépjék csak bátran át az intézmény küszöbét, mert az iskola egy olyan különleges hely, ahol minden másképp van ugyan, mint az óvodában, viszont a másság több érdekességet is jelent.
Bán Annamária igazgatónő a nagyobb diákokhoz, a szülőkhöz és a tanítókhoz, tanárokhoz is szólt – utóbbiakat arra szólítva fel, hogy akár a hiányosságokból is erőt kovácsolva tegyenek meg mindent a sikeres tanévért, a diákok érdekeiért.
Derzsi-Ráduly Kázmér, a líceum igazgatója is az előkészítős diákokhoz intézett először köszöntő szavakat, majd a többi diákot „egy életen át való tanulásra” buzdította, a szülőknek pedig hangsúlyozta: „bízzanak bennünk, mert mindent megteszünk a gyermekekért, diákjainkért.” Lázár-Kiss Barna polgármester könnyű tanulást, kitartást kívánt a baróti diákságnak, végül pedig Molnár Imola, helybéli unitárius lelkésznő adta áldását az új tanévre.
„Kedvcsinálóval” indult a tanév
A kézdivásárhelyi Nagy Mózes Elméleti Líceumban Bejan András igazgató köszöntötte a jelenlévőket, közöttük a tanévet kezdő 790 diákot, hangsúlyozva, az idei tanévnyitó ünnepség azért különleges, „mert idén csengettek be 340. alkalommal ebben a tanintézményben, így elmondhatjuk, hogy a Nagy Mózes Líceum Felsőháromszék legrégibb középiskolája”. A folytatásban elmélázott, mit látna az iskola alapítója, ha egy időutazás során visszalátogatna a tanintézménybe. „Tetszene neki, hogy mindenki egyforma, iskolacímeres felsőben van, és megkérdezné azoktól, akik szakadt farmerba öltöznek, hogy melyik csatából érkeztek, és ki ellen harcoltak?” – vélte.
Fejér László Ödön szenátor köszöntője után, a hagyományokhoz híven, a végzős diákok bevezették a harmincnyolc, Bekk Klára és Kerekes Izabella tanítónők szárnyai alá került előkészítős kisdiákot, majd a legkisebbek szavalatai után következett Nagy-Babos Tamás magyartanár, ötletgazda dalos-táncos „kedvcsinálója” a tanévkezdethez, melynek megvalósításában a líceum diákjai mellett Kalányos Roland, a tanintézmény egykori tanulója segített.
Itt az álom megvalósításának ideje
A kovásznai Kőrösi Csoma Sándor Líceumban (ide tartozik a csomakőrösi iskola és óvoda, a kovásznai Orbán Balázs-iskola) 1056 diák kezdte meg az új tanévet, 12-vel kevesebb, mint tavaly. Idén 3 előkészítő osztály indult, a kilencedikben két reál és két humán.
Az évkezdő ünnepségen az önkormányzat részéről Jeszenovics Róbert Károly alpolgármester, valamint Becsek Éva iskolaigazgató szólt a diákokhoz.
Becsek Éva beszédében azzal bíztatta a tanulókat, hogy használják ki a tanulás örökös folyamatát, hiszen mindenki valamivel több lesz holnap, mint ma.
– Itt az álom megvalósításának ideje, hiszen a jövő érdekében akkor tehetsz a legtöbbet, ha nekiállsz megvalósítani terveidet. Erre való, ehhez segít hozzá mindenkit az új tanév – mondta az iskolaigazgató.
Bojkott nélküli tanévnyitó a Mikóban
A Székely Mikó Kollégium ötvenéves himnuszának jegyében zajlott az idei tanévnyitó, a tervezett civil bojkott elmaradt. Az iskolacsengő megszólalásával és az iskola himnuszával kezdődött a tanévnyitó, majd a hagyományokhoz híven a végzős diákok vezették be a nulladik osztályt kezdő kicsiket.
Dr. Kondor Ágota iskolaigazgató köszöntőbeszédében az iskolát kezdő diákokhoz szólt:
– Mindenki csak abból adhat, amije van. Boldogságot boldog embertől, segítséget erős embertől, tudást pedig attól kaphatunk, aki tud, és nem csak azt hiszi, hogy tud – mondta az igazgatónő.
Az évnyitón felszólalt a Mikó-himnusz szerzőpárosa, Czegő Zoltán és Dancs Árpád, akik a dal és a szöveg szerzésének viszontagságairól beszéltek, kiemelve, hogy a diákok büszkesége élteti ma is ezt a szerény, de mégis erős kis dalt.
Antal Árpád polgármester üzenetét József Álmos, nyugalmazott matematikatanár, városi tanácsos tolmácsolta, majd nulladikos és végzős diákok szavalatai, üzenetei hangzottak el. A Civil Hang által beharangozott bojkott elmaradt. A tanévnyitón egy várandós édesanya rosszul lett, és mentőt hívtak hozzá. <<
fennkolt gondolatokat akarsz? olvass Senecat, ne pedig egy tanevnyiton vard azokat.
Az olvasó első gondolata igaz, a gyerekeknek unalmas az ünnepség, ráadásul korán kellett kelniük, pedig még tegnap alhattak, amennyit akartak….
Kézdivásárhelyen csak a Nagy Mózesbe csengettek be 😉?
Egy kis humorérzékkel mást lehet kiolvasni egy képből…
Biztos a többi iskola vasárnap kezdett.
Mindenképp egy rossz kép, ilyent csak egy balfék kezdő csinál. Ráadásul újságba.
Ez egy nagyon jó kép. Mit várok el egy kezdő gyerektől, függjön a nagyoknak a szaván? Ilyenek voltunk mi is, álmosak, untuk stb. Egy gyerek álmos, a másik zavart, egyik kíváncsi a többire. Minden rajta van, nincs mit fikázni. De ilyen a székely: ha utat javítják akkor miért ott, miért nem más helyen, ha elkészült akkor meg minek, biztos valakinek érdeke, különben is milyen. Folyamatosan a szálka kérése, a kötözködés, ami sajnos, ebben az esetben az ostobasággal társult.
Vagyis nem is kell iskola Aludjon a gyermek.
Olvasom, hogy egyes iskolákat nem nyithatnak meg, ha nem rendeződik az udvari budi dolga. Egyébként semmi feltűnőség nincs abban, hogy nincs elég, vagy egyáltalán tankönyv. Lesz majd valami újféle kifli, s könnyebben eldobható tej. Hasonló fejetlenségek. Az órakezdéseket ésszerűsítik, a végzést nem, tehát a délutáni tanulásra kevesebb idő marad, de a tananyag nem csökkent. Ugyanazt a kupacot túrják szeremcsétlen gyerekek.
Tanévnyitó ,meglepetésekkel !Írok azok az elégedetlen szülök nevében akiket nem kérdeztek meg és még is le kell neljék pár ember döntését ,hogy az orák kezdése a Miko iskolában 8’30 orátol legyen. Nagyon remélem összegyül a megfelelö számu aláírás és találunk egy jozan gondolkodásu jogi szakembert aki képviseli majd ügyünket mert ugy látszik máskép ebben a városban nem lehet .
A sületlenség netovábbja. Akik felszarvazták magukat a refimiko – ban, nem gondoltak a VII – esekre. Szerencsétlenek fél négy előtt alig szabadulnak. Vajon miben, vagy inkább kiben van a hiba. Kérdőjelt sem érdemelnek. A szarnak mindegy melyik végén marsz a kiflibe.
Profizmusra vall, hogy milyen fotót illesztettek a cikkhez! Biztosan került volna még egy kép, ahol nem ásít valamelyik gyerek. Így az olvasó első gondolata az, hogy jó unalmas lehetett az ünnepség, és nem az, hogy milyen fennkölt gondolatok hangozhattak el.