Folytatódnak a heves harcok a Donyeck megyei Szoledar városáért
Az orosz erők a Donyeck megyei Bahmut irányában megpróbálják átvenni az ellenőrzést ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az algából mérgező gáz szabadul fel, ha rálépnek, így a tengerparton sétáló egyszerűen elvesztheti eszméletét, majd a légzése is leáll – olvasható a Sky News híreiben.
A mérgező algától a jelentések szerint már három ember életét vesztette, és rengeteg állat – köztük kutyák, vaddisznók és lovak is – elpusztultak, miután a hidrogén-szulfidot belélegezte.
Júliusban egy 18 éves kagylót gyűjtő férfi és egy 70 éves nyugdíjas halt meg egy hét leforgása alatt két különböző tengerparton.
Andre Ollivro, a gyilkos alga elleni kampány vezetője szerint a partok olyanok lettek, mint az aknamezők. Az első lépésnél még nem történik semmi, a másodiknál azonban halálos mennyiségű hidrogén-szulfid szabadul fel, ami azonnal végez az áldozattal. Ollivro úgy véli, a probléma arra vezethető vissza, hogy a kormány nem korlátozza a gazdaságok nitrátkibocsátásának mennyiségét.
A mérgező alga már az 1970-es évektől kezdve problémát jelent, és az első botrány még 1989-ben volt, amikor egy kocogót találtak holtan a parton, de halála okát nem szándékozták nyilvánosságra hozni.
A tudósok véleménye alapján a mérgező alga elterjedése Bretagne mezőgazdasági iparához köthető, amelybe a sertés-, szarvasmarha- és baromfitenyésztés is beletartozik.
Az állatok hulladékából és a műtrágyából származó nitrátok és foszfátok bekerülnek a tengervízbe, és ezzel elősegítik a káros algák virágzását.
(hirado.hu)
A természet visszavág az embernek!!