Új bevásárlóközpont a Cenk alatt
A brassói AFI nagyáruház (mall) elsősorban azok számára lehet igen vonzó, akiket a m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A régmúlt gyűrűi
Az első karikagyűrűt az ókori Egyiptom egyik fáraója ajándékozta a kedvesének, mint szűnni nem akaró szerelme jelképét. Természetesen ez még nem aranyból vagy épp ezüstből készült, mint mai társai.
Az első gyűrűk általában kenderből vagy hajszálakból készültek, míg a tartós anyagok csak később következtek, de ezek is maximum csontból vagy bőrből voltak.
A XVIII. századtól napjainkig
Hazai viszonylatban a XVIII. századig nem ajándékoztak jegygyűrűt, hanem egy bizonyos jegykendőt adtak helyette. Ez szimbolizálta, hogy az ifjú szerelemre lobbant egy lány iránt, akit feleségének szeretne.
Később, a XIX. századtól már gyűrűt ajándékoztak udvarlásuk jeléül a fiúk, amiből egy csinos lány akár többet is begyűjthetett vagy éppen hordhatott is. Ez természetesen nem aranyból készült, hanem inkább ezüstöt alkalmaztak, díszítés szempontjából gyakori volt a szívforma vagy az apró kövek. Az az ifjú, aki tényleg hosszú távon tervezett az említett hölggyel, az szándéka komolyságát kifejezendő, egy aranygyűrűt is ajándékozott kedvesének.
A XX. századtól ez már minden esetben így volt, azaz az eljegyzési gyűrű mindenképp helyet kapott a lánykérésnél. Amiben más volt, hogy a gyűrű csak az esküvői ceremónia keretében került fel az ara ujjára. Ma már az esküvő előtt is hordják a karikagyűrűt eljegyzési gyűrűként.
Napjaink divatjai
Az eljegyzési gyűrű a lánykérés pillanatában a menyasszony bal kezén kap helyet, míg az esküvői szertartás után átkerül a jobb kéz gyűrűsujjára.
Míg régebben a dísztelen darabok voltak divatban, addig ma már a díszesebb gyűrűk kerültek előtérbe. Ez látszik azon is, hogy az arany többféle színe egyaránt dominál a divatban, így elérhetőek a sárga, fehér és vörös arany gyűrűk egyaránt, sőt akár ezek kombinációja is egyre gyakoribb. Sőt, ma már egyre több pár terveztet magának teljesen egyedi darabot, amik bár különlegesek, de ebből kifolyólag árban is messze felülmúlják átlagos társaikat.
Néhány különlegesség az esküvői gyűrűvel kapcsolatban
Bármilyen legyen is a karikagyűrűnk, a legfontosabb, hogy olyat válasszunk, amit mindig szívesen viselünk, hiszen egy életre szól, csakúgy, mint a szerelem, ami összeköt.