Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az idei Szent György Napok egyik bábszínházi érdekessége a nagyváradi Szigligeti Színház Lilliput Társulatának előadása volt. A Kezeslábas a legkisebbeket, a három év alattiakat szólította meg.
A Blattner-díjas Bartal Kiss Rita rendezte előadás a színekre, a mozgásra, a fényekre és árnyakra, valamint a szárnyaló gyermeki képzelőerőre épül, mely madarat láttat a kesztyűben, kutyát, macskát, elefántot a párnában, s pillanatok alatt alakul át vonattá a fonott kisdobozok sora, sípol a mozdony és indul a szerelvény, a jobbra-balra mozgó kar pedig kígyó módjára sziszeg. Az előadás ideális az első színházi tapasztalat megszerzésére, és lehetőséget teremt a közös játékra.
A felvidéki Écsi Gyöngyi két előadással érkezett Sepsiszentgyörgyre. Az Élet és halál vize egy baracai népmese, mely valójában arról szól, hogy a király próbára teszi a három fiát, hogy megfelelőek-e arra, hogy átvegyék a helyét, meg tudnak-e felelni az elvárásoknak.
– Csak akkor válhatunk méltóvá az örökség átvételére, folytatására, ha le tudjuk küzdeni félelmeinket, az elénk tornyosuló akadályokat, és megvívjuk harcunkat – fejtette ki a mesemondó.
Az Angyalbárányok előadás az égi és a földi világ találkozásáról, egy titokzatos öregemberről és bárányairól szólt. Mindkét produkcióban a zenének, az ízes népi nyelvnek, a mozgásnak és a kellékeknek, eszközöknek egyforma súlyuk, szerepük van. Meséi nemcsak a gyerekekhez szólnak, hanem a felnőttek számára is fontos üzenetet hordoznak, utat mutatnak. Az előadóművésszel készített interjút a jövő heti Cseperedőben olvashatják.