Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az ügyvivő miniszter két rendeletet hozott. Az egyik kimondja: aki nem ért el legalább ötöst a nyolcadik osztályos képességvizsgán, az nem folytathatja tanulmányait líceumban; a másik pedig arról szól, hogy az a középiskola, amelyiknek végzősei közül senkinek sem sikerül az érettségi vizsgája, a továbbiakban nem indíthat líceumi osztályt.
El is veszítette a népszerűségi versenyt! Azt mondják, diszkrimináció, ha az a gyerek, akik 2-est ír a képességvizsgán, nem mehet líceumba. Ilyen alapon diszkrimináció az is, hogy nem mehet az összes sepsiszentgyörgyi nyolcadikos mondjuk a Mikóba. Mindenféle vizsga valamiféle sorrendet állít fel, ezért szervezik. Bár elvileg persze minden lehetséges, de a gyakorlatban nem ismertek olyan esetek, amikor az a gyerek, aki nyolcadik osztály végén kettes-hármas szinten állt a három alaptantárgyból, annak sikerüljön az érettségi vizsgája. Akkor meg nem jobb, ha kitanul egy mesterséget?
Az sem igaz, hogy így csak a gyengébb tanulók mennek majd szakiskolába. A jobbakat ugyanis semmi nem akadályozza meg, hogy egy-egy mesterség mellett kötelezzék el magukat. Sőt, az volna igazán a kívánatos, hiszen ők képesek lennének jól elsajátítani az elméletet (is), és olyan vezető mesteremberek lehetnének, amilyenek hiányát minden nap érezzük. Mert látni kell: egy jó mesterember lassan annyit ér, mint súlya aranyban, és kereseti lehetősége is jóval meghaladja a száztizenhatodik, semmihez sem értő jogászét.
Az átalakítás persze nem lesz fájdalommentes sem diáknak, sem tanárnak, és jó néhány adminisztratív problémát is felvet (egy szakiskolába nem ugyanazok a tanárok kellenek, mint egy elméleti líceumba), így némi előkészítés nem ártott volna, de kétségtelen, hogy ez egy jó irányban tett lépés.