Megjelent a Székely Kalendárium, feltárul csodaország kapuja!
A Székely Kalendárium 2025. évre szóló kiadása már kapható lapárusuknál és az ismert...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A házigazdák meghívását négy vendégcsapat, a pákéi református dalkör (karnagy: Szántó István), a keresztvári Fekete Lajos Férfikórus (Gábos Ferenc Attila), a székelytamásfalvi férfikórus (ifj. Tusa János) és a kézdivásárhelyi Hálaadás Dalárda (Ruszka Sándor) fogadta el. A kórusok a központi református templom mellől a temetőhöz vonultak, hogy tiszteletüket tegyék a mindenkori kórustagok emlékére állított kopjafánál. A helyi férfikórus által 2016-ban állíttatott, Ferencz Botond és Demes Mihály által készített kopjafánál megtartott emlékezésen Balogh Zoltán református esperes hirdetett igét. A rendezvény a templomban folytatódott, ahol a kórusok előadták repertoárjukat, a nap végén pedig emléklapot, illetve a zászlójukra tűzhető ünnepi szalagot kaptak.
Antal Ernő, a házigazda férfikórus vezetője úgy értékelte, a találkozó elérte célját, az ünnepségen részt vevő református dalárdák között szorosabbra fűződött a kapcsolat. A fürdővárosi dalárda húsz, 45–83 éves tagot számlál, és az egyházi események mellett különböző megemlékezéseken, kulturális rendezvényeken lépnek fel.