Hétpróbás mesebarangolók
Meseíró Elek apónk tiszteletére, valamint a Magyar Népmese Napjának megünneplésére a...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A gyerek számára is színvonalas szórakozást és fellépési lehetőséget is biztosított a Szent György Napok. Három napon át az aprónépek birodalma volt az Erzsébet park, a közösségi színpadon és a Kultúrkertben tánc- és énektudásukat is bemutatták. A reneszánsz vásárban olyan játékokat próbálhattak ki, amelyeket 500 évvel ezelőtt játszottak a tereken.
A parkban felállított Szent György Tanoda színes, változatos foglalkozásai igényes szórakozást, időtöltést kínáltak kisebbeknek és nagyobbaknak egyaránt. Az ügyességi próbák mellett kreativitásukat is megcsillogtathatták a gyerekek, szobrászkodtak, mesét hallgattak, a bátrabbak egy tinédzser sárkány barlangjába is bemerészkedtek. A Sárkánytudósarokban sok érdekességet megtudhattak a sárkányokról. A foglalkozásokon szerzett ismeretek segítették hozzá az apródok seregét, hogy legyőzze a tóban lakó sárkányt.
A múzeumkertben és a közösségi színpadon egymást követték a gyerekfellépők. A néptánc, népzene, népi gyermekjátékok mellett modern tánccsoportok, zenészek, együttesek is felléptek. A Kultúrkertben a családi Ki mit tud? keretében a zágoni Dezső Tibor Attila református lelkész családja, a néptáncoktató Tőkés házaspár és fiuk, valamint az őrkői Mocsel Rémusz felesége és gyerekei perdültek táncra.
A városnapi nyüzsgésben a múzeumkertben berendezett reneszánsz vásár egy alternatív kikapcsolódási lehetőséget nyújtott a nyugalmasabb helyszíneket kedvelő nagycsaládoknak. Közös játék, élményszerzés, szórakozás és időutazás.
A résztvevők korabeli játékokat próbálhattak ki az érdeklődők, mint a kanászjáték, a diótörés, gólyalábazás, tekézés, ékdobálás, tojástörés, nyilazás. A madzagon lógó almába csak a legkitartóbbak és legügyesebbek tudtak beleharapni. A paszulyköpködés és az asszonyok tányérfutása kitűnő mókának bizonyult. Nem hiányzott a portrérajzoló művész sem, jelen esetben művészhölgy. Az ügyesek korabeli pénzt, dukátot nyertek, amelyre zsíros kenyeret vagy mézeskalácsot vásárolhattak.