Megjelent a Székely Kalendárium, feltárul csodaország kapuja!
A Székely Kalendárium 2025. évre szóló kiadása már kapható lapárusuknál és az ismert...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Diénes Andor is egyike annak az 1939 óta emigrált közel 800 fotóművésznek, akiket a hazájuk nem tudott megtartani – mondta Kincses Károly fotómuzeológus, akik szenvedélyes kutatója lett a fotós életének és munkásságának: életrajzának megírásához a kézdivásárhelyi Jancsó Katalin családfakutatása is értékes adatokkal szolgált. Ebbe az izgalmas életútba nyerhettünk bepillantást a megnyitón.
A torjai származású, de Kézdivásárhelyen anyakönyvezett Diénes 12 éves korában ment Budapestre, majd bejárta Európát, élt Párizsban, de a világhírre a Marilyn Monroe-ról készült képei által tett szert: 19 éves korában kezdte fényképezni az akkor még gyári munkás Norma Jeane Mortensent, aki egy ideig jegyese is volt. Haláláig jó viszonyban volt a boldogtalanságától menekülő színésznővel, akiről több ezer fotót őrzött
Kincses bő egyórás előadásának vezérfonala volt, hogy a „lelkére csomózza” a helyi közösségnek, fotósoknak, helytörténészeknek, becsüljék meg, mutassák fel a nagyvilágnak, állítsanak emléket a világhírű fotósnak: családjának háza ma jeltelenül áll Torján, felmenőinek sírja a református temetőben is több figyelmet érdemelne.
A kiállítást mától január 19-ig Kézdivásárhelyen láthatják az érdeklődők a Visor fotófesztivál záró rendezvényeként.