Két kézdivásárhelyi lakos is százezer lej fölötti összeggel tartozik az önkormányzatnak
Kézdivásárhelyen kimagasló arányban fizették be a fizikai és jogi személyek egyaránt...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A fizetett munka mezején való szakmatanulást, azaz inasképzést választók is jól járhatnak, éppúgy, mint munkaadóik, akik év végéig még szerződést köthetnek az egy-két éves időtartamra járó, havi 2250 lejes támogatásra. Kelemen Tibor munkaügyi igazgató havi sajtótájékoztatóján szolgált részletekkel.
– A jelenleg rendelkezésünkre álló forrásokból a 25 éven felüli, szakiskolát és elméleti líceumot végzett fiatalok inasképzését támogathatjuk – mondta a Munkaerő-foglalkoztatási Hivatal igazgatója. – Szeretnénk gyorsan elindítani, mert a jövő évet illetően nem tudni, hogyan s mikor jut vagy lesz rá pénz.
Kommandón az önkormányzattal és egyes cégekkel folytatott tárgyalásokon 5 favágó, 5 kereskedelmi dolgozó, 5 szakács és 5 pincér, összesen 20 ember képzéséről egyeztettek, míg Kézdivásárhelyen cukrászokra és pékekre van nagy kereslet, a kézdiszéki nem kevés pékség piaca ugyanis Bukarestre, Csíkszeredára, Moldovára is kiterjed, tette hozzá Kelemen. A cukrászinasok tanulási ideje 2 év, így a munkaadójuknak is ennyi ideig utalja az állam a szubvenciót. Hogy miként lehet a potenciális inasokat megtalálni, erről a hivatal a kézdivásárhelyi és környékbeli vállalkozók egyesületével is hamarosan egyeztet.
A NEET-ekből is többet sikerült a munkaerőpiacra bevonni, az elmúlt hónapokban 70 támogatási szerződést kötött meg munkaadóikkal a hivatal.
– Fenntartjuk, hogy az embereknek szakmát kell tanulni, azután még bármi lehet belőlük – hangsúlyozta az igazgató.