Idén talán nem bukja el olyan sok magyar diák a román érettségit
Idén végez az a nemzedék, amely már a magyar anyanyelvűek számára kidolgozott sajáto...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tegnapi tájékoztatót Grüman Róbert, a háromszéki megyei önkormányzat alelnöke, Kovács István SVESZ-elnök, illetve Vajda Lajos és Bagoly Miklós kezdeményezők, az ASIMCOV képviselői tartották. Három éve a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület, illetve a megyei önkormányzat partnere lett a korábban Háromszéki Kolbászparádé néven megálmodott – immár 17 éve futó – gasztrorendezvénynek, amely idéntől új nevet kapott – avatott be Grüman. Az immár Székelyföldi Kolbászfesztiválként emlegetett rendezvényre november 16-án a Vadász utcai kis sportcsarnokban kerül sor, a négyfős csapatok jelentkezését pedig november 8-ig várják (online, telefonon vagy a Sepsiszentgyörgy főterén lévő turisztikai irodában személyesen).
– Mondhatni, a kolbászfesztivál apáról fiúra száll, most már nosztalgiával is visszagondolhatunk az elmúlt évek eseményeire. Fontos ez a rendezvény, melynek nem titkolt célja szorgalmazni, hogy az otthoni háztartásban is egyre többen töltsenek kolbászt – fejtette ki Kovács István.
– Közel húsz éve kerültünk kapcsolatba a békéscsabai kolbászfesztivállal, innen inspirálódtunk. A csabaiak büszkék termékükre, a kolbászkészítés náluk családi ünnep! Erre kell itt is felhívni a figyelmet, arra törekedni, hogy megőrizzük ezt a hagyományt. Elsősorban a vidéki közösségeket szeretnénk megszólítani, kialakítani a székely kolbász brand-jét. Ha Kovászna megyében turizmusról beszélünk, akkor a vendéglátásban a gasztronómiának fontos szerepe van. Kezdeményeztem, hogy az elkövetkezőkben más olyan vidékekkel is ápoljuk a kapcsolatokat, ahol kolbászt készítenek, és ilyen a Duna mentén számtalan van. Információink szerint idén Bukovinából is jönnek csapatok, ami örvendetes, mert az egésznek a barátságról kell szólnia – részletezte Vajda Lajos, elárulva, hogy a háromszéki vendéglátásban nincsenek szakemberek, éppen ezért az ASIMCOV idén felvállalja, hogy legalább tíz csapatot hoz szakiskolákból, líceumokból.
– A fiatalokat közelebb kell hozni ehhez a területhez, hiszen itt óriási lehetőségek rejlenek, még akkor is, ha utólag külföldre szeretnének menni az ifjak. A gasztronómiával bárhol érvényesülhetnek a nagyvilágban, és nekünk is felelősségünk a hagyományok továbbvitele a fiatalok bevonásával – összegzett.
Bagoly Miklós rámutatott: örvendetes, hogy a megyei önkormányzat támogatja a rendezvényt, amely az induláskor is közös ügyként, a turisztikai napok keretén belül rajtolt.
– Hálás vagyok a sorsnak, hogy ezt a rendezvényt ennyi éven át sikerült megszakítás nélkül tovább vinni. A székely embernél a kolbász egy konzerválási, tartósítási módszert is jelentett egyben. Számunkra az a legfontosabb, ha hagyományaikhoz ragaszkodunk, gyökereinkbe kapaszkodunk – magyarázta.