A mesterséges intelligencia korában is használjuk a józan eszünket
Ne becsüljük túl a mesterséges és ne becsüljük alá a természetes intelligenciát. A c...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A fiatal páciensnél Kleine-Levin szindrómát, más néven Csipkerózsika-szindrómát állapítottak meg.
A rendellenességben szenvedők alvásukból csak rövidebb időre, például enni ébrednek fel. A becslések alapján a szindróma egymillióból egy-öt embert érinthet, a szakirodalom valamivel több mint 500 esetet ismer. A Kleine-Levin szindróma 70 százalékban serdülő fiúknál fordul elő, de nőknél és más életkorúaknál is kialakulhat.
Tovar rendellenessége kétéves korában jelentkezett, leghosszabb epizódja két hónapos volt. Mikor a lány alszik, anyja folyékony táplálékkal eteti.
A Kleine-Levin szindrómában szenvedők az álmosság mellett zavartságot, érzelemmentességet, extrém éhséget, gátlástalan szexuális vágyakat vagy akár hallucinációkat is tapasztalhatnak. A rednellenesség oka nem ismert, de sokan a hipotalamusz zavarát sejtik a háttérben. Lehetséges, hogy az agyterületet egy kórokozó vagy a szervezet saját immunrendszere támadja meg, és ez idézi elő a veszélyes gyulladást. A pácienseket rendszerint stimulánsokkal és hangulatzavarok elleni készítményekkel kezelik.
(24.hu)