Tamás Sándor: Rajtunk, magyarokon múlik, hogy a nacionalista Tîrnoveanu mandátumhoz jut-e Háromszéken (X)
Elkezdődött a 2024-es szuperválasztási év második félidője. Háromszék felkészült jel...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Az erősdi református parókia 1929-ben épült. Már évekkel azelőtt megfogalmazódott az igény egy új parókia építésére, az akkori lakhatatlan, egészségtelen volta miatt. Amikor jóváhagyták a Kós Károly-tervimitáció kivitelezését, az erősdi asszonyok segítettek az építési munkálatokban, mivel férjeik mezei munkával foglalatoskodtak” – idézett az egyházi jegyzőkönyvekből és a falubeliek emlékeiből Ráduly Baka Zsuzsa református lelkipásztor megnyitóbeszédében. A rövid ismertetőt követően felhívta az egybegyűltek figyelmét, hogy emlékként egy kis nyomtatványt is hazavihetnek, amelyen egyrészt az erősdi református parókiáról, másrészt Kós Károlyról olvashatnak Szőts-Papp Zsuzsa, a Kovászna Megyei Művelődési Központ munkatársa szerkesztésében. Kós Károlyról, Sas Péter írásából idézett a tiszteletes asszony, kiemelve, hogy „egész életre szóló, örök emberi értékeket hagyományozott”, majd felvezette Csibi László, Kós Károly címet viselő, 2013-ban készült dokumentumfilmjét.
Az erősdi kultúrházban Oltean Csongor megyei tanácsos köszöntőbeszédével kezdődött az ünnepi műsor, aki Kányádi Sándor költő szavaival élt: „Legelső a nemzet, második a család, és csak harmadsorban nézd a magad javát. Ezen szavakkal szeretném felhívni a figyelmet a nemzet összetartó erejére, amely erőt ad a mindennapok árnyékában. Jó látni, hogy a Kovászna Megye Tanácsa által kezdeményezett Székföldi Magyar Napok szervezésébe ilyen örömmel kapcsolódnak be a helyi közösségek, önkormányzatok és egyházak egyaránt. Kívánom, hogy eme napok közösségformáló, identitást erősítő hatása sokáig megmaradjon emlékezetükben”.
Az erősdi gyermekek a Kőleves, illetve a Szorgalmas és a rest leány című, játékos, gyermeki tisztasággal előadott népmese-feldolgozásukat saját készítésű díszletelemekkel egészítették ki. A Komollói Nőszövetség Amatőr Színtársulata két vidám jelenettel nevettette meg a székföldi közönséget. Életerővel telt meg az erősdi kultúrház, amint színpadra lépett a Zöld fenyő néptánccsoport. Előadásukban marosszéki, szatmári és felcsíki táncokat mutattak be, míg Sinka Krisztina népdalokat énekelt.
Az erősdi helyszínnel záruló VI. Székföldi Magyar Napok a helyi magyar közösségek, önkormányzatok, református egyházak, a Kovászna Megyei Művelődési Központ, Kovászna Megye Tanácsa és az RMDSZ Háromszéki Területi Szervezetének szervezésében zajlott.
(Kovászna Megye Tanácsának sajtóirodája)