Nem a jutalomért, hanem az adás öröméért lelkesednek a gyermekek
Ötödik alkalommal hirdette meg a Máltai Szeretetszolgálat sepsiszentgyörgyi szerveze...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az időjárási viszonyok nem voltak megfelelőek, felhős volt az ég, de a közelben lévő stadion erős fényei is zavaró hatásúak voltak. Ennek ellenére néhányan belenéztek a távcsőbe, és látták többek között a Szaturnuszt.
Az előadások viszont igen sikeresek voltak, először a Stellarium nevű planetárium-programot mutatták be, amely olyan élethű 3D-s látványt nyújt, mintha szabad szemmel vagy távcsővel néznénk az eget. A bemutatót követően Pető Mária, a Székely Mikó Kollégium fizikatanára tartott vetített képes előadást Szemek a világűrre címmel. Ebben azokat az eszközöket mutatta be, amelyekkel jelenleg figyelik a különböző égitesteket, galaxisokat, de beszámolt a NASA és az ESA űrprojektjeiről, exobolygók kutatásáról is. A tanárnő az univerzum „rövid” 13,77 milliárd éves történetét is összefoglalta.
Cosmin Sorin Micloș a Nemzetközi Űrállomást és az ott zajló munkálatokat, történéseket mutatta be. Az űrállomás folyamatos bővítés alatt áll, de végeznek tudományos kísérleteket is rajta. Az állomás befogadóképessége 2009 óta maximum hat űrhajós. Az űrállomás átlagosan 100 métert veszít naponta pályamagasságából, és a Földet 92 percenként kerüli meg. Utolsó előadóként Nagy István EMCSE-alelnök a sugárzásról, annak létrejöttéről, dimenzióiról és méréséről beszélt dióhéjban.
Legközelebb ma van csillagászati látványosság, a Merkúr vonul át a Nap előtt, de az időjárási viszonyok miatt nem valószínű, hogy látható lesz, így nem szerveznek eseményt erre az alkalomra – mondta Csere Mihály amatőr csillagász.