Keresztény-havason gyülekeznek a városiasodó medvék
Mircea Fechet, Románia környezetvédelmi minisztere egyik legutóbbi nyilatkozatában m...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A felmérések során 12 szempont alapján azt vizsgálták és osztályozták, hogy a lakosság rendelkezik-e a megfelelő életvitelhez, életszínvonalhoz elengedhetetlen és alapvető feltételekkel, körülményekkel. A 149-es listán Románia gyenge és nagyon gyenge helyezést ért el az alábbiakban: vezetékes ivóvízellátás és csatornázás (83), egészség és jólét (74), alapszintű oktatás, nevelés (73). A jobb helyezések: személyi biztonság (36), környezetvédelem, ökológiai állapotok (40), élelmezés, egészségügyi alapellátás (47), személyiségi jogok (48).
A 2019. évi világlista dobogósai: Norvégia, Dánia, Svájc. A sereghajtók: Csád, Dél-Szudán, Közép-afrikai Köztársaság. Néhány EU-tagállam összesített helyezése: Szlovénia 21., Csehország 24., Észtország 25., Litvánia 32., Lengyelország 33., Szlovákia 35., Lettország 36., Horvátország 38., Magyarország 39., Bulgária 43., Románia 45. A 149 vizsgált ország közül 137 esetében több értékszám javult a 2014-2019-es időszak alatt.
(bl)