Túrázni hívnak Kovásznán, a borvizek, források megismerése a cél
Újévi túrára hívják Kovászna város sportolni vágyóit szombaton. Az útvonal rövid és könnyű, ezért egészen a kisgyerekektől az idősekig mindenkinek ajánlják.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Szabó Ferenc, az egyesület ügyvezetője lapunknak elmondta, pályáztak a Bethlen Gábor Alapnál a Szülőföldem példaképei kiírásban megjelölt célokra, azaz a helybeli hírességek emlékezetét ápoló előadássorozatra és egy kisebb szoborparkra, de nem nyertek. Ez nem jelenteti azt, hogy feladták volna terveiket, Demeter István csekefalvi szobrászművészt keresték fel, hogy elvállalná-e a feladatot, aki igent mondott, ráadásul kedvező áron kivitelezné a művet, melynek összköltsége – a talapzattal, jóváhagyások illetékével együtt – mintegy 1000 euró lenne. Az önkormányzat segítségével két hete már el is szállították hozzá a szobrász által kiválasztott kőtömböt a Botos bányából.
A megvalósításhoz az egyesület anyagi alapja kevés, Szabó Ferenc számít a kultúraszerető lokálpatrióták adományaira, illetve felvette a kapcsolatot a budapesti Fővárosi Örmény Önkormányzattal is – Czetz ugyanis örmény felmenőkkel (is) rendelkezik, akik a 17. században telepedtek le Erdélyben –, amely a támogatásáról biztosította őt.