Gyermeki lelkek az iskolai tanácsadó szobákban: válsághelyzetek és megoldások
A teljesítménykényszertől a testképzavarokig, a válás okozta problémáktól a környeze...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kovács Izabella a kézdivásárhelyi Bod Péter Tanítóképző óvodapedagógus és tanító szakának elvégzése után tanulmányait a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Kézdivásárhelyi Tagozata pszichológia és neveléstudományok szakán folytatta. Munkahelyéhez egy álláshirdetés útján jutott el. „Egy barátnőm hívta fel e figyelmem, hogy könyvtáros vagy pedagógus végzettségű személyt keresnek a céhes városi könyvtárba. Pedagógusként jelentkeztem, majd idekerülésem után a könyvtárosi képzést is elvégeztem”.
Az elődjétől „örökölt” közösségépítő Meseklub-foglalkozások céljáról így vélekedett. „Elsődleges cél, hogy a gyerekek számára a digitális világban éppolyan természetes legyen a könyv és a mese, mint a telefon és a világháló. További cél a szövegértő olvasás fejlesztése, illetve óvodások esetében az olvasás előkészítése. Fontos továbbá az olvasás népszerűsítése, megszerettetése, az, hogy a mese és az olvasás mindennapos legyen számukra szabadidős tevékenységként, leljék örömüket a könyvekben, azokkal való kapcsolatuk ne korlátozódjon az iskolai tevékenységekre.”
A Meseklub havi, illetve heti lebontású általános céljainak megvalósításában a gyerekek egyenrangú partnerek, fejtette ki. „Az egyes ötletek véletlenszerű módon jönnek. Általában az évszakoknak megfelelően alakítom a témákat és az ezekhez kötődő foglalkozásokat. Minden hónap első találkozásán ötletbörzét tartunk, emellett a teremdíszítésben is kikérem a kicsik véleményét. A meséket mindig közvetlenül az adott foglalkozás előtt választom ki, hiszen volt rá példa, hogy bár volt egy határozott elképzelésem, a gyerekek teljesen másképpen alakították a foglalkozást. Úgy gondolom, erre nyitottnak kell lenni, hagyni kell, hogy a tevékenységeket a gyerekek is alakítsák igényeiknek megfelelően.”
Hangsúlyozta, a Meseklub sikerében rendkívüli szerepe van a kollégák és az intézményvezető támogatásának, pozitív visszajelzésének, bátorításának. A foglalkozások látogatottságát illetően megjegyezte, van egy „mag”, amely a kezdetektől részt vesz a foglalkozásokon, emellett időszakos látogatók is vannak. „Folyamatosan vannak új érdeklődők, és arra biztatom a szülőket, bátran hozzák gyerekeiket a foglalkozásokra, akár csak egy-egy alkalomra is, hiszen úgy alakítom a tevékenységet, hogy azokba bárki, bármikor bekapcsolódhasson”, hangsúlyozta. Hozzátette, meglepődve tapasztalta, hogy rendkívül nagy az érdeklődés a vakációs foglalkozásokra. Befejezésül elmondta, a legtöbb ötletet a gyerekek hozzák ki belőle. „Ha bizalmunk van irányukban, és hagyjuk őket kibontakozni, csodákra képesek. Gyerekekkel dolgozni kihívás, ugyanakkor könnyű, csodálatos, és kikapcsolódást jelent, amennyiben magunk is gyerekké válunk”.